Recenzujeme: Body Book od Cameron Diaz

/ Redakce

Od poloviny října je v prodeji kniha krásné herečky Cameron Diaz, která vás pozve do svého života a odhalí některá z tajemství zdravého životního stylu a celoživotní spokojenosti.

Cameron Diaz nemusím zrejmě dlouho představovat, jelikož se jedná o jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hereček Hollywoodu. Tuto blonďatou krásku si můžete pamatovat nejen z filmů Maska, Něco na té Mary je nebo Charlieho andílci.

Cameron se také netají svou nadšeností pro zdravý životní styl včetně náročných cvičebních plánů, angažuje se v projektech zabývajících se ochranou životního prostředí a také právu na vzdělání a rovnoprávnost žen.

Ve své nové knize s názvem Body Book s podtitulem “Zákon hladu, vědomí vnitřní síly a jiné způsoby, jak milovat své tělo” vás Cameron vezme do svého soukromého života a poodhalí i to, že ne vždy byl zdravý životní styl její hlavní výsadou: “Jestli je člověk to, co jí, tak jsem byla burrito s extra porcí sýra a omáčky. Bez cibule.”

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--017--l--1--l--7--l--0171784-23

Kniha, která čítá 304 stran je rozdělena do třech různých kapitol. První kapitola je zaměřena především na oblast výživy, nastavení správného jídelníčku, což odráží individuální potřeby každé ženy. Nechybí zde zamyšlení nad tím, co to vlastně pro člověka znamená být a cítit se zdravý, jaké důsledky má stravování ve fastfoodech nebo ucelený přehled stoleté historie amerického stravování.

Překvapivě se Cameron nedrží pouze povrchních informací, které si lze přečíst v kdejakém časopise, častokrát jde do hloubky a nebojí se zapojovat i nastudované informace z fyziky, biologie nebo chemické vzorce, díky nimž vysvětluje problematiku jednoduchých cukrů.

4424a4830104b3ed7d5d32ab78f93e97

Ve druhé kapitole se dočtete vše, co vás zajímá ohledně pohybu, cvičení, energie, ale také o kostech a svalech. Cameron zde vysvětluje, že pohyb není důležitou prioritou pouze ke zhubnutí či zpevnění postavy, ale je to důležitý prvek v našem životě, díky kterému si čistíme svoji mysl a udržujeme vnitřní rovnováhu. Ukáže nám pozitivní vliv cvičení během dne, rozhovoří se na téma ženských hormonů, nechybí ani nákresy plic, srdce či celé kostry.

Poslední kapitola je zaměřena na duševní stránku člověka, tedy na jeho mysl a všechno, co na ni má vliv. V několika krocích vás Cameron naučí mít ráda své tělo, přijmout představu stárnutí se šarmem, přeměnit teorii v praxi, být důslednými a snažit se vždy uspět, abyste pocítili svoji vnitřní sílu.

Kniha Body Book se tak stává ideálním dárkem pro všechny věkové kategorie, která přichází s mnoha odbornými informacemi, doporučeními a také čtivě předloženým textem, na jehož konci na vás bude čekat nejen dobrý pocit, ale také jisté životní obohacení.

Foto: Pinterest