Recenzujeme: Digitální dieta

/ Redakce

Pro 21. století existuje výčet specifických věcí, bez kterých se člověk neobejde. Jednou z nich jsou například moderní technologie. Tím zklamu všechny, kteří si mysleli, že Digitální dieta je další knihou zaměřenou na počítání kalorií.

Autorem knihy Digitální dieta je Daniel Sieberg, člověk, který dnes pracuje v newyorské pobočce firmy Google, kde od roku 2011 odpovídá skrz marketingové oddělení za komunikaci s novináři. Právě Daniel se také stal jednou z mnoha obětí sociálních sítí, které začaly nabourávat jeho soukromý život. Proto se rozhodl s tím bojovat.

Kniha s originální obálkou a kabelkovým formátem nese podtitul „Čtyři kroky k překonání závislosti na moderních technologiích a znovunalezení rovnováhy v životě“. Je tedy určena všem lidem, jejichž život zásadně ovlivňují nejen sociální sítě, ale veškeré novodobé výstřelky, a narušují velkou měrou jejich soukromí.

DD

Dvěstěstránková sympatická knížka obsahuje jasný plán, díky kterému dokážete během chvíle omezit používání digitálních přístrojů, sociálních sítí či videoher. Nebojte se, nikdo vás nebude nutit k životu bez připojení nebo smazání účtů na sociálních sítích.

V podstatě se jedná „pouze“ o získání zdravého odstupu, Daniel z vás po přečtení knihy neudělá technického zaostalce, spíš vás postupně naučí žít ve skutečném světě, ve kterém se sami sebe ptáme, zda ten a ten přístroj vůbec v danou chvíli potřebujeme.

Ve čtyřech rozdělených krocích s trefnými názvy „Přemýšlíme jinak“, „Restart“, „Připojujeme se“ a „Revitalizujeme“, se postupně seznámíte s vlivem technologií na duševní, fyzické i emocionální zdraví. Naučíte se několika cvičením, seznámíte se s nepoznanými mobilními aplikacemi, které vám usnadní běžný život.

Dozvíte se, jak internet používat ku svému prospěchu a nemarnit na něm zbytečně drahocenný čas. A taky konečně kápnete božskou a sami sobě přiznáte, jak moc vás technologie ovlivňují, propojují se současným světem a zároveň odchylují od života v přítomnosti. Jdete do toho?

Foto: Knihcentrum.cz