Rekapitulace: Nejkrásnější róby roku 2014

/ Redakce

Rok 2014 byl na nádherné šaty opravdu bohatý. Při několika společenských událostech se jich často na jednom místě sešlo tolik, že jsme pomalu nedokázali rozhodnout, které se nám líbí více.

V předchozí rekapitulaci letošního roku jsme se zaměřili na nejzajímavější spolupráce, které jednoznačnou měrou vynikly nad ostatními. Dnešní článek věnujeme šatům jako takovým, jelikož si to rozhodně zaslouží.

Začátek roku patřil předávání filmových a televizních cen Zlatý glóbus. Nás během této události zaujala především rozkošná Emma Watson díky červenočernému kousku z dílny Dior Haute Couture.

Emma Watson

Emma Watson

Následovalo předvání hudebních cen Grammy, na nichž se to celebritami s originálními šaty jen hemžilo. My nemůžeme zapomenout například na tématickou róbu zpěvačky Katy Perry od Valentina.

Katy Perry

Katy Perry

Brit Awards a Rita Ora v ostře žluté róbě z dílny Prada nám na chvíli svojí krásou vyrazila dech. O vyražení dechu jsme si opět koledovali v březnu při rekapitulaci šatů, které byly spatřeny během předávání Oscarů. Náš palec nahoru letos patřil například blankytně modrým šatům z kolekce Prada, na něž vsadila Lupita Nyong´o.

Lupita Nyong´o

Lupita Nyong´o

Zajímavou podívanou přineslo i MTV Movie Awards, pamatujeme na roztomilou Jessicu Albu, romantickou Ellie Goulding i odvážnou Ritu Oru s nejhlubším výstřihem roku.

Rita Ora

Rita Ora

Květen a náš oblíbený Met Gala Ball se neobešel bez české krásky Karoliny Kurkové v objemných šatech Marchesa, slušelo to ale i Marion Cottillard. Samozřejmostí je zmínit také černobílou róbu Sarah Jessicy Parker, na které se podílel dnes již zesnulý návrhář Oscar de la Renta.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Filmový festival v Cannes byl bohatý nejen na svůj program, ale také na překrásnou podívanou v čele s herečkou Blake Lively, která během něj vystřídala šaty Gucci Premiére, Chanel či Giambattista Valli Couture a stala se jednoznačně největší kráskou letošního ročníku.

Blake Lively

Blake Lively

Konec srpna a předávání hudebních cen MTV ovládly jednoznačně rudé šaty. Jedny z těch nejpoutavějších vynesla tento večer zpěvačka Demi Lovato, pochází z ateliéru módního domu Lanvin.

Demi Lovato

Demi Lovato

Nesmíme ale také zapomenout na Emmy Awards, kdy se nám nedařilo odtrhnout oči od červené sukně a krátkého bílého topu Christiana Siriano, které pro tento večer oblékla Sarah Hyland. Stejně tak se ale blýskla i herečka Julia Roberts.

Julia Roberts

Julia Roberts

Náš závěr patří nedávným cenám British Fashion Awards, během nichž nás zaujala jednoduchá róba modelky Alexy Chung, rozverný kontrast Olivie Palermo i minimalismus Victorie Beckham.

Alexa Chung

Alexa Chung

A jaké šaty zaujaly během letošního roku vás? Vybavíte si některé?

Foto: Profimedia.cz, WWD