Relaxace nejen pod hvězdami

/ Redakce

Míst, které lákají k relaxaci je v naší republice čím dál víc. Odborníci doporučují odpočívat alespoň 15 minut denně, ideální možností je pak zrelaxovat svoji mysl i tělo třeba víkendovým pobytem na zajímavém místě.

V redakci máme svých několik favoritů, které jsme vyzkoušeli a můžeme vám je tedy upřímně doporučit.

Jedním z nich je Spa v Zámku Mcely, které přináší rozmanité možnosti relaxace a odpočinku. Samotná historie celého zámku je nesmírně zajímavá, po postupné a pečlivé rekonstrukci pak v zámku a jeho okolí vznikl netradiční lázeňský prostor, který nedovolí na práci ani pomyslet. Relaxovat zde můžete ve třech soukromých terapeutickým apartmánech, které jsou uzpůsobeny i pro terapie v páru. K relaxování pod hvězdami můžete využít venkovní vířivku i přírodní koupací jezírko.

Majitelka Zámku Mcely Inéz Cusumano v místních prostorách vyrábí svoji řadu relaxační kosmetiky Mcely Bouquet, která je inspirována místním příběhem Devatera kvítí, máte tak jistotu, že je o vás opravdu skvěle postaráno. Hotel se navíc soustředí na „eco chic“ systém a snaží se také podporovat lokální dodavatele.

Dalším z míst, které vám spolehlivě dobijí baterky je Resort Svaté Kateřiny. Leží na mýtinách uprostřed lesů na samém pomezí Čech a Moravy asi půl hodiny pěšky od Počátek. Původní dětská ozdravovna prošla kompletní rekonstrukcí před několika lety a momentálně je celý prostor zaměřen na relaxaci a pobyty ve zdravém životním stylu. Odpočívat a čerpat novou energii vám zpříjemňuje místní příroda, absence televize i rádia na pokojích i zdravá kuchyně.

Můžete si vybrat jeden z víkendů zaměřených na jógu či očistu organismu, přijet s kamarádkou, partnerem i dětmi a zvolit tématický pobyt zaměřený třeba na detox. V místním wellness prostoru se navíc můžete oddat různým typům masáží, vyzkoušet například orientální bahenní terapii i procedury v hydromasážních vanách.

Osobní postřehy:

Když jsem byla ve Svaté Kateřině naposledy byla zima a dva metry sněhu. Po projíždce na koni zasněženou krajinou a hodině jógy se sympatickou lektorkou Zuzkou Klingrovou sem odpočívala v sauně a pozorovala v relaxační místnosti oknem pobíhající srnky. U snídaně mě pak mile překvapily informace o energetických hodnotách u každé ingredience a také možnost přijet do resortu se psem. Při jarní návštěvě mě zas fascinovalo množství rozkvetlých stromů a vůně přírody, na kterou vzpomínám doteď. Pokud přijedete autem, parkujete ve vedlejších Počátkách na hlídaném parkovišti a do resortu vás odveze mikrobus, i absence aut pak přispěje k většímu pocitu odpočinku uprostřed přírody.

 

Foto: Archiv