Relaxujte se sklenkou dobrého vína

/ Redakce

Není nad sklenku dobrého vína, jistě mi dáte za pravdu. Když jde navíc o víno francouzské, není co řešit.

Francouzská vína jsou v oblibě snad u všech generací, mužů i žen. Představujeme vinařství, které má v oblibě mnoho fajnšmekrů i pravých milovníků kvalitních vín.

Vinařství DOMAINE TROPEZ existuje od roku 1996, kdy investovalo do nákupu 36 hektarů původních AOC vinic Côtes de Provence. Následnými nemalými investicemi do modernizace sklepů a výrobních zařízení se vinařství zařadilo mezi přední představitele regionu Côtes de Provence.

Základní charakter vín DOMAINE TROPEZ utváří výjimečnost místního prostředí, pod silným vlivem jílových půd a písčito-vápencových usazenin v centru středomořského klimatu. Vinařství dále klade důraz na maximální podíl ručních prací na vinicích, ale i ve sklepích při zpracování hroznů a to v souladu se zásadami ekologického zemědělství.

Následné pozdní sklizně za nízkých teplot pak dávají vzniknout jedinečným vínům DOMAINE TROPEZ plně odrážejících tradiční AOC Côtes de Provence.

SAND TROPEZ

60% Cinsault, 35%Grenache, Syrah 5%.

Víno světle lososové barvy s intenzivnm aroma citrusů a zralého exotického ovoce, v chuti plné s nádechy ananasu, meruněk a citrusové kůry v dlouhém závěru.

DOMAINE TROPEZ WHITE ROSE

80% Grenache, 10% tibouren, 5% Syrah, 5% Rolle

Elegantní, jedinečné víno světle růžové barvy se stříbrnými odlesky, s jemným velmi intenzivním ovocně minerálním aroma meruněk, broskví a tropického ovoce. Víno elegantní sametové chuti zralých broskví, tropického ovoce, grapefruitu a minerálů s extrémně dlouhým závěrem.

Oba druhy seženete zde.

Foto: Archiv vinařství DOMAINE TROPEZ, Pinterest.com