Riccardo Tisci pro Nike

/ Redakce

To, že designér módního domu Givenchy Riccardo Tisci navrhuje pro Nike, už není žádnou novinkou. Tentokrát ale přichází s řadou sportovního oblečení. Dokonalá kolekce fitness módy podle Givenchy!

01-embed-nike-x-riccardoKrátce po zveřejnění spolupráce designéra módního domu Givenchy Riccarda Tisci se sportovní značkou Nike Lab se strhla vlna obrovského pozitivního ohlasu. Tenisky Nike Lab DUNK LUX HI, které se dostaly na trh před měsícem, byly po několika hodinách beznadějně vyprodány. A není se čemu divit. Kousek od známého designéra, který je již ve značce Nike díky předešlým spolupracím známou tváří, by si nechala líbit jakákoliv módní maniačka, ale i sportovní nadšenci a příznivci originálních a neokoukaných kousků. Na trh totiž přichází s dokonalou kolekcí fitness módy!

“Líbí se mi spolupracovat s Nike, protože mi to dává možnost náhlédnout do jiného prostředí. Do takového prostředí, které je naprosto odlišné od toho mého každodenního” říká designér. “Nike je americká a velmi dobře vnímaná značka na dnešním trhu. Taková příležitost se zkrátka neodmítá. Myslím, že je to sen každého designéra dostat se prostřednictvím oděvu, či obuvi tak trochu do každé domácnosti. “

Tisci vše samozřejmě prozradil přes sociální sítě. Na Instagram nahrál jeho vůbec první oficiální fotografii kolekce. Ta ukazuje bohatě potištěné modely pro muže i ženy. Nechybí basketbalové šortky, ale i oblíbené legíny a sportovní podprsenky pro ženy.

Jedna polovina kolekce bude tvořena modely s propracovaným potiskem a druhá kolekce zůstane v klasické grafické černé a bílé. Od té originální Nike kolekce se bude tedy lišit především jedním sloganem: “Vyvinuto podle designéra Riccardo Tisci.”

Nečekejte, že to bude jen nějaké obyčejné “módní” sportovní a fitness prádlo. Kolekce podstoupila vyčerpávající testování, aby se odborníci z Nike ujistili, že vydrží i ty nejtěžší tréninky v posilovně. Tisci se ovšem v jednom z rozhovorů svěřil, že skloubení praktičnosti, technologie a módy bylo poněkud náročné: “Tvořit něco, co musí být praktické a zároveň krásné, bylo pro mě trochu těžší, než jsem očekával. Móda je obecně v celku snadná, tam se reálné situace řešit nemusejí. Nicméně, dělat něco, co je zvláštní a složitější, pro mě bylo skvělou výzvou.”

nike-riccardo-tisci-collaboration
Pokud se vám kolekce líbí a nemůžete se jí dočkat, budete muset být trpěliví. První polovina kolekce přistane v obchodech v červenci, ta druhá vyjde až v srpnu. Ovšem nedočkavci se můžou do té doby zaregistrovat na webových stránkách Nike, kde všechny novinky uvidí jako první.

Zdroj: Vogue