Robin Williams: Odešel herec výjimečného talentu

/ Redakce

Jako by se to stávalo nepříjemným pravidlem. Výrazné osobnosti odcházejí z tohoto světa svým rozhodnutím, nad kterým my normální lidé kroutíme nevěřícně hlavou. Zpráva o jeho smrti proběhla médii, i těmi sociálními a opět tomu málokdo věřil. Americký herec Robin Williams zemřel v pondělí ve svém kalifornském bytě. Připomeňme si jeho výrazný talent.

Když se vyslovilo jeho jméno, všichni hned věděli. Americký herec Robin Williams byl multifunkční osobnost vyjímečného talentu – herec, komik, dabér, který exceloval ve všech rolích, které hrál a okamžitě na sebe strhl pozornost.

Jedna z nejznámějších rolí Mrs.Doubtfire

V roce 1997 ho časopis Entertainment Weekly zvolil nejzábavnějším žijícím komikem. Komické role mu byly blízké, stejně jako improvizace, ale nevyhýbal se ani rolím dramatickým. Byl čtyřikrát nominován na Oscara, třikrát za hlavní roli – ve filmech Dobré jitro, Vietname!, Společnost mrtvých básníků a Král rybář. Zlatou sošku nakonec získal za vedlejší roli snímku Dobrý Will Hunting. Zapomenout se nedá ani jeho skvělé pojetí chůvy ve filmu Mrs. Doubtfire – Táta v sukni, které se stalo až kultovním.

Robin Williams

Robin Williams se narodil v Chicagu v roce 1951 a vyrůstal na předměstí Detroitu. Před herectvím studoval politologii a do širšího povědomí vstoupil v 70.letech, kdy účinkoval jako „stand-up“ komik a této formě vystupování zůstal věrný i během své úspěšné filmové kariéry.

Good Morning, Vietnam

Robin Williams zemřel v pondělí 11.srpna – zřejmě sebevražda. Spolu s ním odešlo mnoho budoucích filmových postav nejrůznějších charakterů, kterým by jistě vtiskl nezaměnitelnou tvář.

Foto: Profimedia.cz