Roxette se po čtyřech letech vrací zpátky do Prahy

/ Redakce

Švédské duo Roxette zamíří příští rok opět do České republiky, aby i v naší zemi oslavili své třicáté výročí společného koncertování.

V hudebním průmyslu jsou opravdovými legendami. Jejich písničky máme mnozí doma ještě na kazetách či cédéčkách, prostě jen tak na památku. Melodie nebo texty nám nejsou cizí a většinu repertoáru znají různé věkové skupiny.

Roxette považuji osobně za jednu z nejúspěšnějších skupin, kterou jsem mohla během svého života zaznamenat, i přesto, že nevídaný úspěch zažili již na začátku 80. let.

profimedia-0166668598

V roce 2011 jsem měla možnost být na jejich posledním pražském koncertu, který se stal poměrně nečekanou zastávkou po dlouhé pauze, kterou způsobilo zpěvaččino těžké onemocnění – nádor na mozku. A upřímně mohu říci, že tak vynikající atmosféru jsem do té doby mockrát nezažila.

A právě v roce 2015 oslaví Marie Fredriksson a Per Gessle třicet let od vzniku skupiny v rámci turné The XXX Aniversary Tour.

profimedia-0098351408

„Je to úžasné být zpátky na mezinárodní scéně. Ohlasy, kterých se nám od našeho publika po všechny ty roky dostává, jsou ohromující a my se nemůžeme dočkat, až se znovu s našimi fanoušky setkáme. Těšíme se na setkání s Vámi v Evropě!“

Evropská koncertní šňůra (přesně 29 koncertů v 18 různých zemích) začíná kapele přesně 10. května a potrvá do 25. července.

V této době má duo naplánováno koncertovat v Madridu, Budapešti, Paříži, Amsterodamu, Hamburgu či Londýně a nevynechá také svoji oblíbenou destinaci – Prahu, v O2 aréně se představí 21. května, bude tedy jeho šestou zastávkou v pořadí.

profimedia-0190001834

Foto: Profimedia.cz