Rozhovor s kadeřníkem: Aktuální trend v barvení vlasů? Metoda balayage

/ Redakce

Největším trendem v barvení je momentálně metoda balayage. O co se jedná? A jaké jsou další trendy? Přečtěte si rozhovor s master juniorem Lukášem Vyhnálkem z Bomton studií.

Jaké jsou aktuální trendy?

Velký směr udávají módní značky, velkoměsta jako je Londýn nebo Milán, módní návrháři na přehlídkách během fashion weeků. K nám ale ty největší trendy přijdou až později. To, co se například v Londýně nosilo už před rokem, se k nám dostalo až letos. Co se týče barev tak nejvíce se teď barví metodou balayage. To je něco mezi ombré a melírem. Vypadá to velice přirozeně, když vlasy odrůstají, není skok mezi barvami tak výrazný. Hodně také frčí pastelové odstíny, šedá a stříbrná blond. Střih není jeden nejoblíbenější, nosí se mikáda, dlouhé vlasy, i krátké střihy s patkou.

053c4056b37d369026b61e2af0281388

metoda balayage

 

f59a19bb8989c9134ff90488ec7cec41

A co trendy u mužů?

Muži se teď hodně odbarvují do blond až šedivých odstínů. Stále se hodně nosí “fade” – vystříhané strany až na kůži  a nahoře delší. Tenhle účes je velmi oblíbený právě proto, jak je variabilní. Jde nastylovat do více tvarů. Pomalu bude ale ustupovat a budou se vracet patky, třeba graficky střižené.

 

13557152_1172958442734543_1691969632_n

fade

 

gty_justin_bieber_mm_160404_16x9_992

Co si o trendech myslíte vy?

Střih i barva by měly být individuální. V souladu s tvarem obličeje, stylem oblékání a samozřejmě záleží na typu vlasů. Takže by se lidé neměli nutně držet trendů, když pro to nemají dispozice.

Na říjnovém galavečeru AICHI se na vlasové přehlídce avantgardy objevily dredy a copánky. Budou se teď nosit?

Byla to především vlasová show, která ale měla sloužit jako inspirace. Takže ano, copánky a dredy se zase vrátí, ale ne v tak extravagantní podobě.

kjdh

Měli bychom se teď v zimě o vlasy více starat?

V zimě nejvíc trpí vlasová pokožka, je přesušená, tvoří se lupy, kůže může svědit, časté je také padání vlasů. Je tedy důležité pokožku vyživovat, když nebude vlasová pokožka v pořádku, tak vlasy neporostou a nebudou zdravé. Používejte šampóny na citlivou pokožku, šampón proti lupům, ampulky na padání vlasů a vyživující péče – kondicionér, masku na suché vlasy. Pozor ale u těch, kteří mají jemné vlasy. Používejte takovou vlasovou péči, která vlas nezatíží.

sachajuan-218-scalp-treatment-125-ml-horz-horz

Péče na vlasovou v pokožku. K dostání v Bomton studiích.

Foto: Instagram, Pinterest