Rozmary na přehlídce Lanvin

/ Redakce

Čtvrteční odpoledne pařížského týdne módy patřilo takovým velikánům jako je Balmain, Barbara Bui, Nina Ricci a také přehlídce francouzského módního domu Lanvin, kterou si zkusíme o něco více přiblížit.

Kreativní ředitel značky Alber Elbaz vsadil pro letošní podzim a zimu na jistotu v podobě ženskosti. Modelky oblékl do klasických tmavých kabátů, sukní a šatů příliš nezdůrazňujících siluetu. Ale to se týkalo pouze několika prvních modelů…

Kolekce skládající se z 51 kousků oblečení byla na první pohled velice rozličná. Zahájily ji modelky v tmavých šatech, áčkových sukních či kabátech, jež přikrášlovaly výrazné doplňky v podobě čelenek a mohutných náhrdelníků různých nápisů (Love, Help, Lanvin, Cool či Happy, jež se určitě stanou velice oblíbenými). Na řadu ale přišly i očekávané barvy – cihlová, tělová i různé odstíny blankytně modré, nejdříve v podobě pestře růžových nadýchaných šatů s květinovým vzorem, následovány méně foremnými šaty s motýlím potiskem doplněné o rukavice končící v úrovni loktu.

Nechybělo řasení, pouzdrové sukně, sáčka, tříčtvrteční kalhoty s vysokým pasem, krajka nebo brože v podobě motýlů. U motýlů však nezůstalo, slovo dostala aplikace vážek, potisk brouků a květů. Alber kombinoval především kožešinu s lehkými a vzdušnými materiály, nevynechal korzety s plisovanými sukněmi a nezapomínalo se na zdůraznění linie pasu.

Modelky měly vlasy přísně stažené do culíku, obličej zdobila tmavě rudá rtěnka a přísný výraz. Závěr nemohl patřit nikomu jinému než samotnému tvůrci kolekce, jak jinak než oblečenému do černého obleku doplněného sportovní obuví společně s černými hranatými brýlemi. Zkrátka světem milovaný Alber Elbaz.