Rychlý přesun do britské metropole

/ Redakce

Z New Yorku míříme rovnou do Londýna, kde v pátek odstartoval nabitý program, během nějž se představí největší talenti světového návrhářství. Do pěti dnů se ovšem vejdou nejen přehlídky, ale také další speciální události.

// Non-mobile devices will get the default content. } // End of the Mobile Detect conditional. ?>

Přehlídky na molech, prezentace včetně českého zastoupení, společenské akce i bujaré večírky jsou poznávacím znamením právě probíhajícího týdne módy v Londýně. Bohaté informace na oficiálních stránkách, živé přenosy (a videa ze záznamu) či aktuální informace  ze sociálních sítí, uspokojivě nahrazují vaši nepřítomnost.

Jedním z největších víkendových překvapení byla detailně propracovaná kolekce Holly Fulton, která si ve své podzimní kolekci vyhrála s barvami, vzory i potisky.  Přidala motiv ozubených koleček, ruky držící mobilní telefon, nechyběli ani aplikace květů.

fulton_kolaz

 I v Londýně není nouze o pořádnou dávku extravagance, v sobotu se o ni postaral John Rocha. Variace na romantickou dramatičnost pro tentokrát vyústila v objemné kusy látek kolem krku i hlavy, 3D aplikace i šaty s pavučinovým efektem.

rocha_kolaz

Kolekci přeplněnou kontrasty díky barvám, lesklým i matným látkám či střídajícím se střihům nabídl úspěšný J.W. Anderson. Přehlídce dominovaly kabáty, sukně a úzké kalhoty i zajímavě řešené rukávy.

anderson

Značná část programu LFW je sice za námi, ale dnes i zítra se můžete pořád těšit na zajímavá jména, jako Christopher Kane, Roksanda Ilincicc, Erdem, Burberry Prorsum, David Koma, Tom Ford či  Meadham Kirchhoff.

Foto: WWD