S příchodem podzimu myslete na své ruce

/ Redakce

Léto pomalu ale jistě končí a s ním i rozevláté období plné slunce. S příchodem podzimu nastává období zvýšené zátěže pokožky na rukou. Chladné počasí ruce extrémně vysušují a denní péče o ně by měla být samozřejmostí.

Péče o ruce by v podzimním období měla být intenzivnější než v létě. Ruce velmi trpí vlivem teplotních změn, a tak by měly dostávat adekvátní péči. Skvělou variantou jsou teplé koupele a zábaly i peeling, který by se měl aplikovat jednou za týden.

Každé pokožce vyhovuje něco jiného, dobrý krém na ruce by však neměl vytvářet mastný film, měl by se příjemně vstřebat, pokožku na rukou hydratovat a jeho vůně by vám měla být příjemná. Nám v redakci se osvědčilo krému několik, přinášíme vám pro inspiraci tipy na ty, které jsou námi vyzkoušené a které můžeme opravdu doporučit.

Za naprostou jedničku považujeme L’Occitane krém na ruce s bambuckým máslem, který je na začátku velmi hutný, ale rychle se vstřebá a ruce jsou po něm opravdu hebké. Praktickou variantou je i cestovní balení 30ml, které můžete mít neustále u sebe. Podzimní limitovaná edice navíc obsahuje vysoký podíl bambuckého másla. Barevný design tohoto limitovaného krému na ruce je inspirovaný korálovými náhrdelníky žen z Burkina Faso v západní Africe, odkud L’OCCITANE odebírá bambucké máslo.

loccitane

Dalším prověřeným krémem je La Source od Crabtree&Evelyn. Velmi jemně voní a vstřebá se opravdu rychle i přes jeho hutnější konzistenci.  Obsahuje navíc výtěžek z myrty, která zesiluje nehty.

129847924138709

Regenerační krém od Eucerin je velmi praktickým pomocníkem provelmi suchou pokožku. Výbronou zkušenost s ním má i kolega, který trpí atopickým ekzémem. Intenzivně hydratuje a zjemňuje i hrubší povrch pokožky. Tento krém od Eucerinu je bez parfemace i bez barviv, je tedy vhodný pro alergiky i ty, kteří trpí lupénkou.

5_urea_hand_cream

Foto: Archiv firem, Pinterest.com