Safari trip, část II.: Kde zažijete akci i komfort?

/ Redakce

Poohlížíte se po trochu atraktivnější a dobrodružnější destinaci, než je evropská pláž? Pak si klidně vyčkejte na chladnější měsíce a vyrazte na safari rovnou do Afriky! Kam?

Ngorongoro Serena Safari Lodge, Tanzánie

Jeden z – nejen v segmentu safari – nejlepších hotelů světa, jak dokazují mnohá ocenění, najdete na samotném okraji Ngorongoro, což je největší vulkanický kráter na Zemi. Pro zachování přírodní historie byl hotel vybudován z říčního kamene porostlého vinnou révou. Záměrem architektů bylo dosáhnout co nejdokonalejšího splynutí stavby s okolní scenérií. Hotel tak ze země, jež je o 600 metrů níže, není vůbec vidět. Kráter Ngorongoro bývá přezdíván osmým divem světa a spadá pod ochranu UNESCO. Disponuje unikátní biosférou, pozorovat tady můžete slony, nosorožce nebo třeba lvy. K tomu samozřejmě připojte ten nejvyšší komfort a exkluzivní služby i prostředí. Celkem 75 apartmá postavených přímo ve skále nabízí privátní terasy s dokonalým výhledem. Styl výrazně vybočuje z řady ostatních safari hotelů, neinspiruje se totiž ani tak přírodou, jakou historií. Motivy Afriky coby kolébky lidstva se tak sofistikovaným způsobem připomínají na každém kroku.

Phinda Rock Lodge, JAR

Jihoafrická republika je se svými rezervacemi často vnímána jako mekka safari. Zdejší hotel Phinda Rock Lodge najdete na dramatickém útesu s výhledem na Leopard Rock, kde budete obklopeni jedinečným designem šesti apartmá ovlivněných stylem Mali. Pod každým z nich vás odzbrojí hluboký výhled do údolí. Pokoje se nesou v romantickém duchu podpořeném konturovanými kameny a cihlami. Očekávejte šedou paletu spojující architekturu co nejvíce se zemitými tóny a přírodou, na terase vás pak čeká vlastní privátní bazén a ideální zázemí pro večerní posezení. Servis je špičkový, nechte si na pokoji udělat masáž a počítejte i s vlastním butlerem. Některá apartmá mají ke koupelně navíc i venkovní sprchu s jednou z nejkrásnějších al fresco koupelí v Africe. A takový rooftop bar jste ještě nezažili… Střízlivý přírodní design, romantické světlo a nekonečná horská příroda při večeři pod svitem hvězd. Užijte si ale hlavně sledování ptáků v korunách okolních stromů, procházky do buše, noční jízdy za pozorováním želv, potápění, a objevte gepardy, černé i bílé nosorožce a lvy.

Singita Sabora Camp, Tanzánie

Pokud by mělo jediné místo převzít roli symbolu Afriky, bylo by to Serengeti. A právě tady se ukrývá kemp Singita Sabora Plains. Exkluzivní pětihvězdičkový tábor je vytvořený ve stylu 20. let a vyzařuje tak bezprecedentní romantiku starých časů. O moderní vymoženosti ovšem samozřejmě nepřijdete, všech devět stanů je klimatizováno a najdete v nich prostornou ložnici s koutkem na čtení, koupelnu s vanou, venkovní sprchu a vyhlídkovou terasu s teleskopem. Další stan slouží jako lounge a knihovna vybavená vzácnou africkou literaturou. V hlavním kempu si užijete i bazén, luxusní spa s aromaterapií a pokud byste trvali na spojení se světem, tak i Wi-Fi a telefon. Na požádání se můžete proletět balonem nebo Serengeti prozkoumat víc zblízka na korbě Jeepu, odkud budete sledovat lvy, leopardy, bizony, nosorožce, slony, ale i žirafy, zebry a spousta dalších divokých zvířat včetně zhruba 2 500 druhů ptáků. Oblast je jimi proslulá, dokonce se zde vyskytuje i pět endemických druhů. Zabavíte se i mountain bikingem, zkušení jezdci si prohlédnou safari na koni, navštívíte tamější vesnici a africké nebe poznáte díky lokální astronomii. Večeře pod lampiony ozdobeným prastarým stromem pak jen završí váš pobyt.