Salzburg hostil pohádkovou přehlídku Chanel Pre-Fall 2015

/ Redakce

Každá přehlídka, kterou zorganizuje Karl Lagerfeld v roli kreativního ředitele značky Chanel má náboj, úchvatné místo a také charakteristický prvek, který zásadním způsobem ovlivní danou sezónu.

A nejinak tomu bylo začátkem týdne, kdy si Karl vybral pro prezentaci své kolekce ready-to-wear Pre-fall 2015 do mlhy ponořené rakouské město Salzburg, jež bylo velkou inspirací samotné Coco Chanel.

V pohádkové atmosféře paláce Leopoldskron, s jezerem v zádech a ledovým vzduchem, se zaměřil především na okázalost odlehčenou pumpkami zastrčenými do vysokých kozaček a také zcela novou verzi legendárního dámského kabátku, jež má svoji historii daleko v minulosti.

chanel-metiers-d-art-paris-salzburg-december-2nd-news

„Líbí se mi duch toho všeho. Nehodlám dělat nic folklorního. Tohle je především o fantazii. Musí to být moderní, odpovídající dnešní době, proporcím, všemu,“ zamyslel se Lagerfeld.

Historie dýchla ale v podstatě na celou kolekci, kterou charakterizují nepřehlédnutelné květy, vlněné cardigany, svetry, kašmírové šaty, legíny zdobené výšivkami či bohaté rukávy na dramaticky vyhlížejících kabátech.

chanel-metiers-d-art-paris-salzburg-2014-15-making-of-press-kit-ouverture

Zajímavostí jsou také nápadné detaily v podobě bohatých límečků, různě provedených skladů a zlatých výšivek, nechybí zlaté knoflíky, spousta peří jako lemování dlouhých kabátů, drobná psaníčka, nápadné klobouky a výrazné náramky.

chanel-metiers-d-art-2014-15-paris-salzburg-looks-05

Karl nechal promluvit svoji romantickou část duše a do přehlídky investoval nejen velkou porci energie, ale také historický odkaz, metry krajky a mašlí, které kontrastovaly s černými koženými modely a tajemnou částí kolekce.

chanel-metiers-d-art-2014-15-paris-salzburg-looks-28

Přehlídku si nenechala ujít například zpěvačka Lily Allen, herečka Astrid Bergés-Frisbey či Geraldine Chaplin a také Fiona a Victoria Swarovski, které byly doslova uneseny výzdobou paláce, který se na jeden den proměnil k nepoznání.

chanel-salzburg-fr01

Foto: WWD