Šampaňské v novém kabátku

/ Redakce

Radost z balíčku, který vám posílá někdo blízký, žádný moderní způsob doručování pošty nenahradí. Zastavte se na chvíli a vychutnejte si limitovanou edici kvalitního šampaňského Veuve Clicquot Mail.

Kvalitní šampaňské možná nebude to, co vás na této kolekci na první pohled zaujme. Jeho „schránka“ je totiž mnohem impozantnější než lahodné bublinky. Značka Veuve Clicqot se rozhodla pro směr limitované edice s názvem „Clicquot Mail“. Jedná se o oslavu způsobu, jakým se šampaňské dlouhé desetiletí dostává ke svým fanouškům, samozřejmě nechybí proslulá žlutá viněta.

Šampaňské obléklo nový kabátek

Samotné balení okamžitě nadchne všechny sběratele, jedná se totiž o důmyslný designérský kousek. Myšlenka je však mnohem hlubší, kolekce má navozovat představu Madame Clicquot sedící u svého psacího stolu v Remeši, v srdci kraje Champagne. Žena, která řídila své podnikání pomocí poštovní korespondence a dokázala plnit přání svých náročných klientů i ze vzdálených koutů světa, ovládla svět šampaňského. Značka Veuve Clicquot vzdává prostřednictvím této limitované edice světovému propojení hold.

VC CORRESPONDANCES - envelop 3-4

Začtěte se do korespondence Madame Clicquot

Šampaňský dům navíc uchoval kompletní korespondenci Madame Clicquot, a tak dodnes zůstává důkaz o brilantní mysli této ženy, která přispěla světu k dalšímu velkému pokroku ve směru poštovní korespondence i celkové přepravy zboží.

První šampaňské i u nás

Z korespondence je patrné například to, že se první šampaňské této značky dostalo na naše území již v druhé polovině 18. století. V roce 1803 společnost poprvé dodává šampaňské do Opavy, Brna a Olomouce a o rok později i do Plzně. Bílé a růžové šampaňské odebírají místní obchodníci s vínem i několik šlechticů.

Brilantní kolekce zahrnuje tři produkty: Clicquot Clutch, Clicquot Envelope a VCP Mailbox. Stylové psaníčko ve tvaru obálky je ve skutečnosti schránkou na šampaňské s vystupující konturou 75cl láhve. Uvnitř se ukrývá izotermická kapsa, která udrží šampaňské zchlazené na perfektní teplotu až po dobu jedné hodiny. Nechybí ani poutko na zápěstí.

Druhý výtvor s názvem Clicquto Envelope získal podobu kloubové skládací obálky vyvedené v ikonické žluti tohoto šampaňského domu. Obal nepostrádá ani poštovní razítko, pouzdro navíc ukrývá zlatý hřeb.

Do třetice VCP Mailbox, který pracuje s designem vintage americké poštovní schránky skýtá vroubkované kovové pouzdro, barelový uzávěr, otevírací dvířka a snímatelnou červenou vlaječku, jež oznamuje, že zásilka dorazila na své místo. Součástí je i okénko pro vepsání věnování.

Vychutnejte si šampaňské v novém kabátě, romantické to bude nejen na pláži.