Sandra Bullock oslavila padesátku

/ Redakce

Málokdo by řekl, že Sandra Bullock o víkendu oslavila první půl století. Jedna z nejžádanějších hereček Hollywoodu je i v tomto věku stále šik a přitom toho má již hodně za sebou.

Američanka plynně mluvící Německy, schopná zazpívat operu i zatančit balet je herečkou, která dokáže diváky doslova okouzlit a nadchnout. Její herecká ztvárnění filmových postav jsou natolik přesvědčivá, že za ně získala již nejednu nominaci a ocenění.

Sandra Annette Bullock strávila dvanáct let v Německu, odkud pocházela její matka Helga Meyerová, operní pěvkyně. Díky ní se také Sandra naučila dobře zpívat a zahrála si i malé role v matčiných operách. Mimo jiné v Německu studovala balet a zpívala v pěveckém sboru. Již v mladém věku byla velmi oblíbenou osobou jak ve škole tak mimo ni.

Herecké začátky

V New Yorku začala Sandra studovat herectví a později se přestěhovala do Los Angeles. Věděla, že nebude jednoduché prosadit se a roli, díky které se zviditelnila, získala až v roce 1993. Ve filmu Demolition Man se objevila po boku Sylvestera Stallone a její skutečná herecká kariéra mohla začít. Následoval celovečerní film Nebezpečná rychlost Keanu Reevesem i snímek Zatímco jsi spal. Za všechny zmíněné role získala Sandra nominaci na Zlatý glóbus a první Oscar přišel s rolí ve filmu Zrození šampióna.

Velké ohlasy přinesl i snímek Crash často spojován s nejlepším hereckým výkonem Sandry vůbec. Za celou hereckou kariéru získala Sandra mnoho dalších ocenění, avšak ne všechny snímky měly kladné ohlasy. Například Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější se stal po tolik úspěšném prvním díle naprostým propadákem. Reputaci si Sandra napravila snímky Dům u jezera, Návrh či v loňském roce filmem Drsňačky.

profimedia-0055402404

Osobní život 

Komedie i drama zvládá Sandra levou zadní s noblesou. V osobním životě je to již horší. V roce 2005 se vdala za konstruktéra motocyklů Jesseho Jamese, jejich vztah skončil v roce 2010.

Krásnou sportovní postavu si Sandra Bullock udržuje dodnes a je vidět, že o sebe dobře dbá. Z módního pohledu se jí rovněž nedá moc vytknout, jelikož by ji mnoho třicetiletých mohlo závidět postavu i vytříbený vkus.

Srdce na pravém místě tato herečka rozhodně má a své miliony již několikrát věnovala americkému Červenému kříži. Vybírá si pro tyto dary extrémní tragédie, jako například útoky z 11. září 2001 či zemětřesení na Haiti v roce 2010 a posílá své peníze na pomoc přeživším a pozůstalým.

Perličkou z jejího soukromí může být vyhraný soudní spor s Bennym Daneshjou, jež jí postavil sídlo v Texasu. Sandra tam však nikdy nebydlela a dům prohlásila za neobyvatelný. Multimilionový spor nakonec v roce 2004 vyhrála.

Doufejme, že nám tato krásná herečka přinese ještě hodně smíchu do života a skvělých hereckých ztvárnění.

Foto: Profimedia.cz