Jak se cítit a být šťastnější už zítra?

/ Redakce Foto: Pinterest

Svět se hýbe takovou rychlostí, že pomalu zapomínáme na to, co je nejdůležitější. Být šťastní. Jak být šťastnější už zítra?

Není to jednoduché, ale měl by to být náš hlavní cíl. Být šťastní. O tom, že většina mladých má deprese a zažívá takzvanou krizi čtvrtečního věku jste si u nás mohli přečíst. Ale jak se konečně zbavit všech těžkostí a žít šťastný život?

Možná, že to všechno jen moc prožíváme. Je ale jasné, že je lidí, kteří řeší problémy s psychikou stále více. Svět je zkrátka rychlý, požadavky na nás jsou čím dál vyšší a my jsme z toho všeho vyčerpaní a vystresovaní.

Přitom štěstí by mělo být prioritou pro nás všechny. Zapomeňte na chvíli na kariéru, peníze, úspěch, na ostatní a na to, co si o vás myslí a soustřeďte se jen na sebe. Jste vy právě teď a tady šťastní? S tím co máte, kde jste a kdo je s vámi?

Ano? Pak si to nezapomeňte často připomínat a buďte vděční za to, co máte a nemyslete na to všechno, co nemáte. Nikdo totiž nemůže mít vše. Ať už se to týká peněz, osobního života nebo akademických úspěchů. Není zkrátka možné všechno zvládat na 100 procent a to je naprosto v pořádku. Není to důvod si ničit štěstí a spokojený život.

Nejste šťastní? Pak se zamyslete nad tím, proč. Jde to změnit? Pak se o to pokuste. Ať už jde o partnerské vztahy, práci nebo cokoli jiného, pokud vás to natolik tíží a omezuje, změňte to. Nebo se tím alespoň tolik netrapte. Že je to asi ta nejohranější fráze, která ničemu nikdy nepomůže? Možná. Někdy ale opravdu stačí se jen podívat na své problémy z jiné perspektivy a všechno je hned lepší.

A jaké jsou naše tipy na závěr?

 

  1. Zastavte se a zamyslete se nad tím, proč jste nešťastní. Někdy vlastně ani není žádný důvod k tomu, být nešťastný, je to jen pocit, který ale nemá s vaším životem žádnou spojitost. Zajděte si zaběhat, pořádně se vyspěte nebo jděte na masáž. To dokáže spoustu problémů vyřešit.
  2. Soustřeďte se na pozitiva vašeho života. Divili byste se, ale nejšťastnější lidé světa většinou mívají hromadu problémů. Je to jen o stavu mysli.
  3. Dělejte si radost. Nezdůvodňujte si nic racionálně, prostě udělejte něco spontánního, co vám udělá radost. Ten pocit nic nenahradí a jsou to právě maličkosti, které vytváří krásný a šťastný život. Jako třeba tabulka Milky nebo nové boty.
  4. Nezvětšujte problémy. Berte to racionálně. Jasně, že někdy se může zdát, že těch pět kilo navíc je největší tragédie na světě. Opravdu to stojí za trápení?
  5. Nepropadejte tlaku. Naše společnost je zkrátka nastavená tak, že kdo není úspěšný, nejlepší a slavný, jako kdyby nebyl. Nesmysl. Neporovnávejte se s ostatními. Žijte si svůj život. Všichni nemůžeme být Selena Gomez. A to vůbec nevadí.