Jak se před dovolenou dostat co nejrychleji do formy?

/ Redakce

Dovolená je za dveřmi a máte již tradiční pocit, že letošní summer body už nestíháte? Vsaďte na tyhle super instatní triky, jak se během pár dní cítit v plavkách o kapku lépe.

Body positivity

V první řadě, než začněte propadat panice, podívejte se do zrcadla a přijměte své tělo takové, jaké skutečně je. Kromě toho, že body positivity, self love a další podstatné přístupy jsou momentálně (a konečně) trendy, jsou také nesmírně důležité a pravdivé. Neexistují žádná měřítka, ani normy toho, jak bychom vlastně měli vypadat. Proč taky? Nejdůležitější je mít dobrý pocit. A ten budete mít, když uděláte alespoň něco málo pro sebe a své tělo.

Voda, voda, voda

Ano, zase ta voda. Je nesmírně důležitá pro naše zdraví, čistou pleť a zároveň má vliv na naší postavu. Naordinujte si proto pravidelný pitný režim čisté vody s citronem. Pokud vám samotná voda nechutná, přidejte plátky pomeranče, maliny, borůvky, nebo pár listů máty. Začněte hned ráno a to půl litrem vlažné vody s citronem. Pokračujte pravidelně a během dne se dostaňte alespoň na 2,5 litru. Přidat můžete i dva až 3 hrnky bylinného čaje na odvodnění. Díky tomu se vaše tělo více vyrýsuje, zbavíte se oteklých nohou, nafouklého břicha a celkově nadbytečné vody v těle.

Zapomeňte na auto, mhd a výtahy

Protože času je málo, je potřeba zapojit intenzivní pohyb a to po celý den. Máte to do práce jen pár zastávek? Tak vyzkoušejte rychlou chůzi. Pokud vás čeká delší trasa, vsaďte místo tramvaje na populární Rekola a udělejte si hezčí nejen zadek a nohy, ale také cestu do práce. Na výtahy zcela zapomeňte a schody vycházejte zásadně po dvou. Budete se divit až se večer podíváte do krokoměru na vašem smartphonu.

Domácí workout

Zapomeňte na výmluvy, že nemáte čas, finance, nebo chuť na dlouhou cestu do fitka a zacvičte si rovnou doma! Na youtube si můžete vybrat z nespočtu videí zaměřujících se na kardio, posilování celého těla, nebo jen konkrétních partií. Minimálně 10 minut denně si najde opravdu, ale opravdu každý.

Vynechejte tyto potraviny

Diety rozhodně nejsou žádným řešením. Pokud ale chcete odbourát pár kil a zbavit se neustálého pocitu nafouknutého břicha, neobejdete se bez zákazu některých potravin. V takovém případě byste ze svého jídelníčku měli rozhodně vyškrtnout veškeré slazené a bublinkové nápoje, alkohol, cigarety, smažená jídla, mléčné výrobky a pečivo. Naopak zařaďte co nejvíce čerstvých potravin, ovoce, zeleniny, ryb a ořechů.