SFS: Backstage plný barev

/ Redakce

Nahlédla jsem s foťákem do zákulisí Shooting Fashion Stars a chvíli sdílela tamní přípravy. Atmosféru zákulisí a příprav si na na módních přehlídkách vysloveně užívám. Vidět otevřené kufříky vizážistů, které jsou plné barevných stínů, rtěnek, odstínů make-upů a nejrůznějších štětců a vychytávek ve mně vzbuzuje vzpomínku na dětství a máminu „tajemnou“ toaletní taštičku.

Backstage v salónku na prvním nástupišti voněla. Laky, lesky a vosky na vlasy střídali jemné vůně pudrů. Tým vizážistů a hairstylistů na SFS je opravdu profesionální a nejen z výsledku to bylo jasně znát.

O účesy všech modelek se postarali hairstylisté z předních pražských studií 5th Avenue a Florian Hair pod záštitou značky Redken. Kadeřnice Dagmar Míznerová, Eva Hejduková, Lucie Sýkorová a Luca Lauko měli na starosti vymyšlení a realizaci účesů, které podpořila vizi každé z přehlídek osobitým a novým způsobem. Na řadu přišly také specifické pánské účesy a kluci modelové měli opravdu šmrnc.

O přehlídkový make-up se postarali vizážisté pod vedením Margity Skřenkové s podporou značky Maybelline. Vizážistky se na modelky občas dívaly jako na své umělecké dílo a štětci pak domalovávaly detaily. Modelkám nalíčily jemný zlatavý make-up, který dokresloval atmosféru večerní akce a ve světlech reflektorů házel krásně třpytivé odlesky.


Foto: Kamila Písaříková