-->

Shape&Vision: Diskuze s Mirkou Horkou i Denisou Novou

Na módu se jen nedíváme, módu pouze neoblékáme. Také o ní můžeme mluvit. A pokud je součástí předmětu konverzace i architektura, je diskuze ještě o něco zajímavější.

Módních akcí je v Česku mnoho, ovšem takových, kde si o módě povídáme, je už mnohem méně. Jaké myšlenky stojí za tvorbou designérů a jak či zda jejich práce koliduje s architekturou? Takovým hovorům dává prostor večer Shape & Vision, jehož již třetí verze proběhne v pátek 8. listopadu.

Pozvání k hovoru tentokrát přijala Denisa Nová, slavná česká návrhářka působící již třináct let, i mladá experimentátorka s pánskou módou i betonem Mirka Horká, vedle níž promluví i designérské studio Gravelli, které spolupracovalo na její poslední kolekci.

O přesazích mezi módou a architekturou se rozmluví i Edit! Architects Vítězslava Dandy a Lenky Míkové, múzy několika českých designérů i budoucí studentky doktorandského stupně v ateliéru KOV Evy Eisler.

Dalším pozvaným hostem je i velmi zajímavá textilní designérka Anna Leschingerová. Při pohledu na její realizace neuvidíte pouze textil “v ploše”, materiálem rozvíjí přirozenou formu těla. A nezajímavý bude i poslední pozvaný ze seznamu, který se – stejně jako Anna – pohybuje na hranici módy a umění. Jedná se o sérii výstav Cut Club, za níž stojí kurátoři Anežka Hošková, Jakub Hošek a Nik Timková.

Večer má opět na starosti módní redaktorka Veronika Ruppert. Akci zaštiťuje Radio Wave, kde působí.

Třetí Shape&Vision se koná v pátek 8. listopadu v experimentálním prostoru Roxy/NoD. Místa k sezení je možno zarezervovat. Veškeré informace najdete i na oficiální facebookové stránce www.facebook.com/ShapeVision.

1380912_10202247925977224_234289943_n

Foto: Archiv Shape&Vision