Jak si uvařit thajské menu a kam na něj zajít?

/ Redakce

Lehká, zdravá, jednoduchá, to jsou synonyma vystihující asijskou kuchyni, která během posledních let vystoupala v žebříčku popularity na přední příčky. Jak si ji můžete užít u nás?

Kde nakoupit?

Zbožňujeme exotické vůně koření i jednoduchou přípravu. V pražské tržnici SAPA je možné sehnat za nejvýhodnější ceny téměř všechny potraviny a potřebné ingredience. Také si tam ve vybraných restauracích skvěle pochutnáte na místních specialitách.

Uvařte si sami

Pokud i vy patříte mezi milovníky asijského gourmetu a navíc rádi vaříte, doporučujeme vám kurzy thajské kuchyně ve škole vaření Chefparade. Umožní vám nahlédnout do světa daleké Asie a naučí vás něco z tamních zvyků, stačí si jen vybrat. A co si navaříte, to si samozřejmě také sníte.

Oslava asijské kuchyně

Máme pro vás gurmánský tip. Ve dnech 27. – 29. července 2018 bude v Praze probíhat Asian Fest 2018, největší gastro kulturní festival ve střední Evropě. Jeho cílem je přinést do hlavního města atmosféru nejen Thajska, ale i dalších exotických zemí. Budete mít možnost vychutnat si autentickou kuchyni prezentovanou těmi nejlepšími asijskými restauracemi Evropy.

Kam zajít?

A když se vám nechce vařit ani čekat do léta na festival, přinášíme vám top 3 tipy, kde se spolehlivě skvěle najíte, kdykoliv si jen budete přát. Dobrou chuť.

SaSaZu

Bubenské nábřeží 306, Praha 7

Luxusní restaurace v Holešovické tržnici je doslova spojením alchymie chutí, barev a designu. Ve stylovém interiéru jsou vám v tzv. „sharing style“ servírovány pokrmy do středu stolu, aby si každý vybral po svém, což vytváří nezapomenutelný gurmánský zážitek. V nabídce naleznete i možnost výletů do již zmiňované tržnice SAPA, a také kurzy vaření pod vedením špičkového šéfkuchaře Andyho Tana.

NOI RESTAURANT 

Újezd 409/19, Praha 1

„NOI“ přeloženo z thajštiny jako „řekni“, vypovídá o restauraci mnohé. Nejen svou unikátní zdravou thajskou kuchyní, ale také výbornou lokací v samém srdci Prahy na Malé Straně nabízí neskonalý zážitek. Ve spolupráci s šéfkuchařkou Nathayou Kaewphoopha a jejím týmem vás nikdy nezklame a proto je vždy správnou volbou pro zpestření všedního dne.

AUREOLE

Hvězdova 1716/2b, Praha 4

Kde jinde si vychutnat romantickou večeři při svíčkách s okouzlujícím výhledem na Prahu než ve večerní Aureole? V cocktail baru si po dobrém jídle můžete vychutnat váš oblíbený drink a zkrátka jen relaxovat. Ani Aureole nezapomíná na své zákazníky a pod taktovkou uznávaného šéfkuchaře Jiřího Krále pořádá pravidelné kurzy vaření, kde se můžete, mimo klasických pokrmů z Asie, naučit třeba přípravu steaků z argentinského plemene Black Angus a mnoho dalšího.