SIA: Pohnutý život ukryté tváře s miliardou zhlédnutí na youtube

/ Redakce

Sia Furler je zpěvačka, kterou právě slova v titulku přesně vystihují. Aktuálně proběhlo médii, že Sia požádala po dvou letech manželství o rozvod pro neslučitelné zájmy. Sia je australská zpěvačka a textařka, která dobyla svět nejen úchvatným zpěvem, neobvyklou vizáží, ale především videoklipy, ve kterých ona vůbec nevystupuje.

Sia zkrátka nadchla svět spoluprací s čtrnáctiletou americkou tanečnicí Maddie, se kterou natočila 5 klipů (Chandelier (Maddie bylo v době natáčení 11 let), Elastic Heart, Big Girls Cry, Cheap Thrills a The Greatest). Sia společně s Maddie dokázaly na youtube nemožné, vidělo je minimálně 1 506 005 705 a to mluvíme o číslech do dnešního dne a jediné písni (Chandelier).

1423449732_maddie-ziegler-sia-zoom

Zpěvačka Sia byla dlouho neznámou pro hudební fanoušky. Svůj obličej skrývala pod různé vlasové kreace, mašle nebo klobouky. Spekulace o jejím vzhledu nabíraly na obrátkách, a tak předstoupila před své publikum odhalena. Sia nepatří mezi prvoplánové dokonalé krásky hudebních pódií. Její postava není vypracována v posilovně, ani žádný plastický chirurg se na ní nijak nevyřádil. Určité partie je lépe skrývat, ale obličej to rozhodně není. Sia je usměvavá sympatická čtyřicátnice, která si přísně střeží soukromí.

Revolution Annual Fundraising Gala

Její mašle jsou už proslulé, její černobílé paruky rovněž a klobouků má ve svém šatníku jistě přehršel. Jsou však modely, které by měla nechat raději spálit.

2009-aria-awards-awards-room-1-1

Sia se v roce 1997 rozhodla přestěhovat do Londýna, kam následovala svou tehdejší velkou lásku Dana Pontifexe. Láska bohužel netrvala dlouho, protože Dan v Londýně zemřel při autonehodě. I když uvažovala o návratu zpět do Austrálie, nestalo se tak. V roce 2000 podepsala smlouvu se Sony Music a natočila první album, které bylo plné smutku ze ztráty milovaného člověka. Tuto bolest Sia neunesla a propadla alkoholu, brala léky a napsala dopis na rozloučenou. Těžké období trvalo nekonečných 6 let, kdy se Sia zamilovala do ženy americké hudebnice Jocelyn JD Samson. V roce 2011 se rozešly a Sia stihla ještě o rok dříve zrušit turné pro zdravotní problémy, kdy jí  byla diagnostikována Gravesova-Basedowova nemoc.

082014-sia-594

V červnu 2014 se Sia zasnoubila s tvůrcem dokumentárních filmů Erikem Andersem Langem a o dva měsíce později se za něj provdala. Bohužel láska není Sie souzena. Na konci minulého roku Sia oznámila rozchod a již podala i žádost o rozvod.

The 87th Annual Oscars - Vanity Fair Oscar Party

Jak jsme na počátku uvedli, Sia je rovněž úspěšnou textařkou.Mezi její písně pro své kolegy nesmíme opomenout hity jako Diamonds pro Rihannu nebo Pretty Hurts pro Beyoncé. V minulosti také spolupracovala se skupinou Maroon 5 nebo One Direction.

Sia arrives gets ready to party in Las Vegas

Sia je zkrátka žena mnoha tváří, ale tu skutečnou si bedlivě střeží.

sia_elton

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com