Slavnostní víkend plný módního zoufalství

/ Redakce

Minulá sobota se nesla ve znamení umění a krásy. Dvaadvacátý ročník Cen Thálie vyvrcholil v Národním divadle pod taktovkou herce, dramatika a režiséra Antonína Procházky. Na jiném místě v Praze se volila nová česká Miss 2015.

Vítěze obou událostí již známe, a tak znovu jejich jména opakovat nebudeme. Stačí jen dodat, upřímně gratulujeme. Co však Iconiq nemůže opomenout, jsou róby, které takovéto večery vyžadují. Bohužel moc pozitivní to ale nebude. Prý v Čechách jde móda kupředu a lidé o ní přemýšlí. Já si to osobně vůbec, ale vůbec nemyslím.

Pojďme se tedy ohlédnout zpět. Červený koberec při příležitosti udílení významných cen jakými Thálie bezesporu jsou, podléhá povinnému dress code. Většinou to bývá tzv. black tie. Pánové by si měli obléknout smoking a dámy dlouhé večerní šaty. Vítěz ceny Thálie za muzikál, operetu nebo jiný hudebně dramatický žánr Tomáš Savka se sice ve zpěvu posunul na nejvyšší metu, ale v oblasti odívání je stále o mnoho kroků zpět. Jeho lesklý oblek s příliš dlouhými rukávy a barevnou kravatou byl doslova otřesný a pro prkna Národního divadla tristní. Jeho kolegyně z pěvecké soutěže Superstar Michaela Nosková, nominovaná ve stejné kategorii, to sice pojala dle pravidel, ale přesto volba šatů a především líčení a účesu nebyla šťastná. Michaela vypadala jako postarší dáma, která na Thálii čeká již řadu let. Vše je o to horší, že za celkovým vzhledem stojí stylista a módní návrhář Lukáš Macháček, kterému jsem víkend předtím upřímně tleskala na MBPFW, kde představil zajímavou módní kolekci. Možná by se měl držet tohoto řemesla a styling přenechat jiným.

Michaela Nosková

Michaela Nosková

Stylisté, mám pocit, že celkově tuto sobotu nebyli ve formě. Herečka Bára Munzarová, která na slavnostní večer v Národním divadle doprovázela svého úžasného otce Luďka Munzara, byla, nebojím se to říci, ostudou večera. Něco tak strašlivého se nedá ani vymyslet. Šaty z levného materiálu, boty z jiného století a krajkový šál ledabyle hozený přes rameno byla kombinace hodná cirkusové tanečnice a možná i ta by vypadala lépe.

Luděk Munzar a Bára Munzarová

Luděk Munzar a Bára Munzarová

O herečce Jitce Čvančarové bulvár velmi rád a hojně debatuje. O její postavě bylo napsáno mnoho. Jitky postava by se řešit vůbec neměla. Tato herečka je velmi krásná žena, které příroda nadělila mimořádně pohlednou tvář, úsměv anděla, ale cit pro vkus, eleganci a jemnost už pozapomněla. Je to velká škoda. Když Jitku obléknou stylisté do lifestylových časopisů, je to bezkonkurenčně půvabná a velmi zajímavá žena, která zastíní kdejakou super štíhlou modelku. Měla by totéž zkusit i v osobním životě a bulváru tak navždy utne jejich titulní strany plné lží a pomluv.

Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

A máme tu volbu Miss 2015 pod vedením nové majitelky a ředitelky Marcely Krplové, kterou podle bulvárních médií zcela zastínila bývalá majitelka Michaela Maláčová doufající, že tento ročník byl skutečně ten poslední s její osobní účastí. Tak se nechme překvapit. Nicméně ani tato akce se neobešla bez módních průšvihů. Od bývalých Miss se očekávala zkušenost, módní zralost, cit pro detail a tedy tím pádem dech beroucí róby, které by všechny ujistily, že svůj titul získaly oprávněně. Nic takového se v mnoha případech nepotvrdilo. Terezie Dobrovolná měla na sobě sice nákladnou róbu, ale v jejím provedení luxusně nevyzněla.

Terezie Dobrovolná

Terezie Dobrovolná

Gabriela Franková zvolila červené dlouhé šaty poseté pajetkami, které svítily do široka daleka. Díky příliš hlubokému dekoltu a vysokému rozparku působily šaty lacině a to doslova díky umělohmotnému zipu uprostřed. Vše navíc dnes již bývalá Miss umocnila špatným výběrem doplňků. Příliš lesku zkrátka moc škodí a to i při líčení. Trochu jemnosti a citu by neuškodilo.

Gabriela Franková

Gabriela Franková

Tereza Fajksová na tom nebyla o moc lépe. I ona zvolila lesklé šaty zvířecího potisku, které “dorazila” prudce odstrašujícími náušnicemi a dominantním psaníčkem. Zlatý pásek všemu nasadil tzv. korunu. Proč tak krásná a jemná žena ze sebe udělá čtvrtou cenovou skupinu?

Tereza Fajksová

Tereza Fajksová

Nechci si tady hrát na módní kritičku, ale zkrátka mě vždy mrzí, že se nic na červeném koberci v této zemi nechce změnit. Ano, móda je marnotratnost a jistě jsou důležitější věci k řešení a to mi můžete věřit, ale proč nechceme při přebírání významných cen za velké pracovní úsilí korunovat vkusnou róbou, která z nás udělá hvězdu se vším všudy?

Foto: Profimedia.cz