Sobotní podvečer Prague Fashion Weekendu patřil Taťáně Kováříkové

/ Redakce

A plným právem sklidila potlesk, který diváky zvedl dokonce ze židlí.

V prvních řadách se posadily známé tváře i věrné zákaznice této přední české módní návrhářky. Mohli jsme zde zahlédnout modelku Simonu Krainovou, která stále čeká na svého druhého potomka, jako vždy okouzlující Mahulenu Bočanovou, spisovatelku a šéfredaktorku Báru Nesvadbovou, která se opět oblékla zcela do černé, a opět jí to výjimečně slušelo. Báru tentokrát doprovodila nejen její dcera Bibi, ale další dvě malé přítelkyně, včetně partnera a maminky. I další modelka Hana Svobodová zasedla v prvních řadách a své chvíle si navíc zpestřila skleničkou šampaňského. Dále jsme mohli zahlédnout i první dámu české režie a to Marii Poledňákovou, která právě Taťánu pozvala ke spolupráci na jejím posledním filmu „Líbáš jako ďábel“. V první řadě jsem nemohla chybět ani já sama. Ne proto, že bych se považovala za důležitou, ale protože i já jsem skalní fanynkou značky TATIANA a návrhářky samotné, která je výjimečnou osobou i v soukromém životě. Vždy, když si nejsem jistá co si obléknout, sáhnu po šatech či kostýmu TATIANA a vím, že zcela jistě sklidím pochvalu.

Celá módní přehlídka byla zahalena kouřem, který spíše vídáme na koncertních turné. Přesto přehlídce dodala stejnou atmosféru jako hudebnímu vystoupení. Samotné kolekci dominovala jak jinak než černá barva, která je pro tuto módní návrhářku typická. Střihově je kolekce střídmá, nicméně linie vysoce ženské. Šaty i kabáty dotvoří vaší siluetu k dokonalosti. Pokud jste žena, která neoplývá úzkým pasem, věřte, že tato kolekce vám rozhodně nadělí místo přírody samotné. Podzimu bude vládnout kůže a toho se držela i Taťána. Jednotlivé modely zkombinovala jemnou kůží s lesklým povrchem a navíc přidala dlouhé kožené rukavice, které modelům dodaly na eleganci a noblese. Například u šatů jsme mohly vidět kožený dolní lem, u kabátu kožený pas. Vše vždy tvořeno decentně a vkusně. Výrazným detailem nové kolekce jsou pásky, které Taťána ráda používá. Ty vytvářejí siluetu více dramatickou a ryze ženskou. Když jste v první polovině přehlídky měli pocit, že skutečně návrhářka zůstane věrná jen své oblíbené černé, přišel zlom nejdříve v podobě hnědých šatů poté černo-bílých koktejlových s rozšířenou sukní a na závěr se dostavila pastva pro oči v podobě ohnivě rudých šatů s proklatě hlubokým výstřihem.

Na závěr…to ještě zdaleka nebyl závěr. Když se návštěvníci chtěli zvednout ze židlí, zahlásil hlas z mikrofonu, že přehlídka pokračuje. Prague Fashion Weekend bude hostit nejstarší modelku této události. Jednalo se o vítězku soutěže OnaDnes.cz, kterou vybrali čtenáři daného on-line magazínu a Taťána Kováříková ji pro tento večer oblékla a osobně i doprovodila na samotné molo. Ještě předtím se paní Iveta prošla po mole sama a skutečně zářila. Celý bílý stan ji tleskal a s pokorou obdivoval. Ne každý by něco takového dokázal, když není profesionál. Tato dáma to zvládla s grácií a diváci včetně samotné návrhářky to patřičně ocenili.

 

Foto: Kamila Písaříková