Klenotnický brand začíná výběrem vzácných a neodolatelných materiálů. Volba kovů, lakovaného dřeva, porcelánu, kůže nebo papíru je ovlivněna jejich elegancí a odolností. Každý z doplňků evokuje jedinečné pocity. V ikonické červené krabičce takpřináší obdarovanému opravdovou radost. Dárky, které perfektně splňují požadavky domu Cartier, se zároveň stávají součástí každodenního života.

Cartier se o výrobu vzácných objektů zajímal už od roku 1880 – od prvních flakonů na parfémy po elegantní pudřenky, od kalamářů na inkoust k psacím potřebám a papírnickým sadám. Pomocí dekorací, psaní a cestování Cartier objevuje různé kultury po celém světě.

„Cartier se zajímal o všední předměty již od roku 1880. Se založením oddělení S for Silver, které bylo svěřeno Jean Toussaint, značka vyvinula řadu dostupnějších doplňků. Tyto praktické, hravé a elegantní předměty dokonale ladily se slavnostním duchem a módní přenositelností Café Society třicátých let. Nové kolekce plně navazují na tuto tradici domu Cartier“, vysvětluje Pierre Rainero, Director of Image, Style and Heritage, Cartier International. Kousky seženete v butiku Cartier na adrese Pařížská 2 nebo na www.cartier.com.

Foto: Archiv