Více než šperky: Dárkové objekty Cartier

/ Lenka Komrsková

Šperkařskou ikonu Cartier známe všichni zejména díky legendárním kolekcím Love, Juste un Clou nebo Trinity. Značka však před Vánoci přináší speciální vzácné objekty, které se rovněž stanou skvělým dárkem. Zápisník, chrastítko nebo klíčenka – stačí si jen vybrat.

Klenotnický brand začíná výběrem vzácných a neodolatelných materiálů. Volba kovů, lakovaného dřeva, porcelánu, kůže nebo papíru je ovlivněna jejich elegancí a odolností. Každý z doplňků evokuje jedinečné pocity. V ikonické červené krabičce takpřináší obdarovanému opravdovou radost. Dárky, které perfektně splňují požadavky domu Cartier, se zároveň stávají součástí každodenního života.

Cartier se o výrobu vzácných objektů zajímal už od roku 1880 – od prvních flakonů na parfémy po elegantní pudřenky, od kalamářů na inkoust k psacím potřebám a papírnickým sadám. Pomocí dekorací, psaní a cestování Cartier objevuje různé kultury po celém světě.

„Cartier se zajímal o všední předměty již od roku 1880. Se založením oddělení S for Silver, které bylo svěřeno Jean Toussaint, značka vyvinula řadu dostupnějších doplňků. Tyto praktické, hravé a elegantní předměty dokonale ladily se slavnostním duchem a módní přenositelností Café Society třicátých let. Nové kolekce plně navazují na tuto tradici domu Cartier“, vysvětluje Pierre Rainero, Director of Image, Style and Heritage, Cartier International. Kousky seženete v butiku Cartier na adrese Pařížská 2 nebo na www.cartier.com.

Foto: Archiv