Správná podprsenka pro každý outfit

/ Redakce

Podprsenky nás dělají jistějšími, sebevědomějšími a atraktivnějšími již od počátku dvacátého století. Pro některé z nás je podprsenka pouze etická nutnost, pro jiné zase kus oděvu, se kterým je třeba se v módě vyřádit.

V poslední době se podprsenka dostává razantně do popředí: Marc Jacobs na jedné z jeho přehlídek dokonce navrstvil podprsenku na tričko, a udělal tak z podprsenky jakousi pseudo-vestu. Bloggerky zase zbožňují sportovní podprsenky vykukující z triček s hlubokými průramky.

Některé modely vyžadují podprsenku pečlivě schovanou. Běžná podprsenka ale někdy nevystačí… My víme jak s nimi kouzlit!

Bez ramínek
Vhodná pro takzvaný výstřih Saint Tropez, se kterým se procházela v 60. letech ikonická Brigitte Bardot. V té době nejspíš měla na sobě obyčejný bandeau top. Dnes se tato podprsenka vyvinula do nejrůznějších tvarů a provedení, které umožnují například nošení modelu od Balmain.

bez raminek

Silikonové nálepky
Jsou k dispozici v několika provedeních. Od celé nalepovací podprsenky po nálepky na bradavky. Tento typ je vhodný pro ženy, které příliš nechtějí nosit podprsenku a chtějí zabránit nepříjemnému vyčuhování ramínek.

pads

Top, nebo podprsenka?
Průhledné halenky, síťovaná trička nebo hedvábné topy si vyžadují pro moderní twist top podprsenku po vzoru Versace. Někomu tento styl může připomínat lambádu z dětství, designéři v ní ale vidí velký potenciál.

Versace

Versace

Kontrastní
Kontrastní podprsenka trojhránkového tvaru je sice vhodnější pro ženy s menšími prsy. Vypadá skvěle i jako doplněk pod šaty, ke kterému lze sladit například boty, jak to udělal například Louis Vuitton.

Louis Vuitton

Louis Vuitton

Podprsenka za krk
S novinkou na trh přišla značka Agent Provocateur, která umožňuje nosit k šatům se stojáčkem a odhalenými rameny podprsenku zcela bez potíží.

K nejhlubším výstřihům
V výstřih je letos v kurzu, jak to mimo jiné dokazuje super hluboký výstřih Saint Laurenta, až do takové úrovně, že některé sahají až k pasu.

Saint Laurent

Saint Laurent

Nejideálnější podprsenku přinesla na trh značka Fashion Forms, která se přizpůsobí kterémukoliv výstřihu, ať už se jedná o krátkodobý trend či nevyhnutelnou potřebu.

Fashion Forms

Fashion Forms

Foto: Archiv firem; Pinterest.com