StarDance: Módu diktuje Klára Nademlýnská

/ Michaela Hošková

I letošní podzim bude na ČT1 patřit tanci. Tuto sobotu odstartoval další ročník úspěšného pořadu StarDance, který opět uvádí matador Marek Eben a stále žádaná herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Tato úspěšná taneční “show” zaznamenala několik zásadních novinek. Do poroty zasedl zbrusu nový člen, režisér a choreograf Radek Balaš. Jméno Radka Balaše je podepsané například pod muzikály Donaha, Hello Dolly nebo nejnověji Marilyn (Překrásné děcko) a Mata Hari. Je nositelem řady divadelních ocenění. První večer se předvedl jako docela drsný porotce, který nikomu nedá nic zadarmo.

Další novinkou je i místnost, kde soutěžící čekají na svůj bodový ortel ve společnosti Terezy Kostkové. Tento tzv. greenroom z mého pohledu není příliš povedený. Působí velmi neosobně a neútulně. Soutěžícím není příliš vidět do tváře a jejich emoce tak nemůžeme vnímat společně s nimi. I grafika je letos nová a nutno říci málo zdařilá. Dva rámečky ve chvíli, kdy pár hodnotí porotce, rozdělují parket na dva tábory, které spolu vůbec nesouzní. Divák má pocit, že taneční pár již opustil parket a porota jim již nekouká do očí, ale mluví jen do kamery. Tato osobitost a přímá konfrontace byla vždy příjemná a autentická. Podtrhovala pocit živého přenosu a pocitu, že i televizní divák je přímým účastníkem večera.

Módní styl (taneční kostýmy) aktuálního ročníku nemají pod taktovkou televizní garderobiérky, ale přední česká módní návrhářka Klára Nademlýnská. Tento počin České televize byl správný a rozhodně soutěž oživil a dal jí trochu jiný rozměr. Je vidět, že šaty dámám sedly perfektně. V loňských ročnících jsme měli možnost vidět ordinérní šaty, které vídáme obvykle na krajských kolech latinsko-amerických tanců. Některé z dam navíc zdůraznily nedokonalosti jejich postav nebo z nich často létaly kousky, které měly zůstat na svém místě. Hned první večer jsme dostali šanci obdivovat i netradiční kalhoty na Šárce Kašpárkové, které mimořádně slušely a jejímu vystoupení dodaly šmrnc. Kdo rozhodně zazářil, byla herečka Anna Polívková, která nepatří mezi nejkrásnější herečky české scény, ale změna účesu včetně platinového přelivu, zhození několika kil a výběr krásných šatů z ní udělaly krásku večera. Anna je důkazem toho, že skutečně každá žena může být krásná, když najde, co ji sluší. Mě osobně nadchly modré šaty s flitry tanečnice Alice Stodůlkové. Alice je živel a žena plná energie. Třpytivé šaty její šarm ještě více umocnily a vedle diblíka Matěje Rupperta jen zářily.

Sobotní večer nebyl dle číselného hodnocení přísné poroty povedený, ale na poli módním byl příjemnou podívanou. Co nás čeká příště? Nechme se překvapit.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com