Stella McCartney přestavila novou kolekci na celebritách

/ Redakce

Stella McCartney před pár dny představila novou kolekci na Elizabeth Street Garden a do svých šatů oblékla nejednu celebritu.

Celá událost proběhla v přírodním prostředí obklopeném umělci, kapelou i známými osobnostmi. Cara Delevingne, Liv Tylor, Luci Liu, Maggie Gyllenhaal, Kara Walker i Emmy Rossum pozvání Stelly neodmítly. Podle prázdných skleniček od šampaňského bylo znát, že párty proběhla ve velkém stylu.

Stella McCartney opravdu ví, jak navrhovat oděvy pro ambiciózní, sexy a pracovité ženy. V kolekci pro jaro 2015 představila šaty s dlouhými sukněmi, hedvábné šaty, volná pyžama i teplákové soupravy. Vše shrnula ve směru potisků od květin, tlustých proužků až po puntíky. Atraktivní jsou na modelech i boční výřezy a záhyby.

„Ve skutečnosti jsou inspirovány mojí maminkou a mým tátou,“ svěřila se McCartney s tím, kde hledala inspiraci pro navrhnutí jednotlivých šatů i konkrétních detailů. Návrhářka se tak snaží o jisté spojení mezi generacemi. Svými výtvory jistě zaujme mladé dámy, které berou módu jako hru a dost možná i generaci starších rodičů. Ostatně McCartney je velmi nadaná a hravá designérka, kterou její práce skutečně baví.

„Jsou to Stella Superheroes!“ řekla Stella o barevných botách s vysokými platformami, potisky i výšivkami na zahradní párty při prezentaci nové kolekce. „Vždy jsme v kolekci chtěli mít trochu humoru. Jsou to naši superhrdinové pro superženu.“ Získává tak obuv další rozměr? Zcela určitě záleží na osobním vkusu každé nositelky, avšak není lepšího způsobu než si s módou hrát a pojmout ji alespoň občas z méně přísného pohledu.

Foto: Profimedia.cz