Stella McCartney: “Už jen veganská vlna”

/ Redakce

Britská designérka Stella McCartney se míní zapojit ještě více do boje za práva zvířat v módní branži.

Stella je jednou z aktivistek, které si nenechají uniknout jediný detail, který by mohl poškozovat pokojný a radostný život zvířat. Když se k ní dostala zpráva prostřednictvím nadace pro ochranu zvířat PETA, že patagnoská vlna používána pro tvorbu kolekcí v ateliéru pochází z chovu, kde s ovci nebylo zacházeno s úctou a respektem, rozhodla se spolupráci s farmou Ovis 21 v Argentině ukončit.

V postu na instagramu vysvětlila její hluboké zklamání: “Jako designérka, která postavila svoji filosofii na značce, která neužívá hadí, hovězí a různé jiné kůže, nemohu tuto skutečnost tolerovat! Jsem velmi zklamaná těmito špatnými zprávami, ale posílena o to více bojovat za práva zvířat monitorováním dodavatelů, aby se už s žádným živým tvorem nezacházelo špatně.”

patagonia sheep

Zaměstnanci nyní hledají vhodnou alternativu v podobě veganské “vlny”, která plně, jak svojí kvalitou, tak hřejivostí, nahradí tu doposud užívanou ovčí. Stejným způsobem již mnoho let vytváří syntetickou kožešinu a kůži, naprosto nerozpoznatelnou od t pravé.

Firma Patagonia se k celé záležitost vyjádřila omluvou a převzetím veškeré zodpovědnosti za své činy. Snad je tedy ukončení spolupráce se Stellou do budoucna změní a poučí. My se mezitím budeme těšit na další kolekci veganského designu v podání Stelly McCartney.

Foto: Facebook.com