Módní návrháři z času na čas tíhnou k jednoduchým a rafinovaným kouskům. Můžeme očekávat návrat minimalismu ve velkém?

Jestliže vás zajímají definice, můžeme minimalismus zařadit do 50. let 20 století, kdy se pomalu ale jistě začal prosazovat v umění jako takovém. Nenápadné a jednoduché prostředky posloužily k dosažení maxima pozornosti a výsledku. Tedy jak se říká, „méně je někdy více!“ Každý umělec, ať už sochař nebo designér touží svému konečnému zákazníkovi ukázat hloubku svého díla, tedy základní dogma celé věci. A to minimalismus plně umožňuje.

Mini

Ať už se zpět do středu pozornosti mezi návrháři dostane minimalismus po roce, dvou či deseti, vždy se shledá s velkým aplausem. Módní nadšenci tento styl milují, rozumí mu, chápou ho a líbí se jim. Občas je však nejsložitější najít právě ty „nejjednodušší“ věci.

Mini1

Perfektně padnoucí černé sako, kalhoty s cigaretovými nohavicemi, jednoduchá bílá košile či bavlněné tričko? O tyto věci není nouze jen v případě, že se o ně zajímají i designéři.

Mini4

Minimalismus je vlastně brzdnou odpovědí na hektický způsob života, na přehnaně vyzdobené výlohy butiků, na extrémní detaily některých outfitů. Jakmile si návrhář uvědomí, že z bláznivé kolekce již více bláznivou kolekci neudělá, nastane čas zastavit se a zamyslet. Přibrzdit se všemi chaotickými nápady, s modely, které působí nevyrovnaně i s experimentováním. V tuto chvíli se zatetelí srdce mnoha zákazníkům a kolekce se prodají jednou tak dobře jako ty „výraznější“.

Mini7

A jak se správně vcítit do minimalismu? Usedlejšími barvami – černou, bílou, šedou či béžovou a jednoduchými geometrickými tvary. Nehledejte nic výstředního, šáhněte po klasice, která neurazí, avšak zároveň vám padne jako ulitá.

Mini9

Foto: Pinterest.com