Černé a Čertovo jezero

Největší jezera Šumavy. Jsou od sebe vzdálené pár kilometrů, takže je lidé většinou berou při jedné cestě. Dostanete se k nim pouze pěšky a obzvláště k tomu Čertovu není přístup úplně nejsnadnější. Obě už patří k turistickým klasikám, proto chcete-li si užít jejich krásu o samotě, budete si muset hodně přivstat.

Zdroj: www.itras.cz

Bílá strž

Vodopád Bílá strž najdete v údolí Bílého potoka a dostanete se k němu asi 4 kilometrovou trasou od Černého jezera. Se svou výškou 7 metrů se pasoval na nejvyšší vodopád Šumavy a přímo nad ním byla vybudovaná vyhlídková terasa, takže si můžete naplno užívat působivé výhledy.

Zdroj: www.itras.cz

Boubínský prales

Kdo by ještě neslyšel o Boubínském pralesu, který se ukrývá v samém srdci Šumavy. Je starší než lidstvo samo, a aby tento unikát lidé nezničili, je oplocený a nepřístupný. I přesto stojí za to udělat si okolo něj výlet a vidět tuhle divočinu, která se řídí pouze zákony přírody. Po turistických trasách můžete dojít až k rozhledně na vrchu Boubín.

Zdroj: www.cestujemeceskem.cz

Šumavské slatě

Jiným slovem rašeliniště, opravdové symboly šumavské krajiny. Nenechte si ujít jezírka, čistou přírodu a malebné výhledy. Tři známé a v současnosti už jediné, veřejnosti přístupné slatě jsou Tříjezerní slať, Jezerní slať a Chalupská slať. Poslední zmiňované vám nabídne největší rašelinné jezero u nás.

Zdroj: www.itras.cz

Stezka korunami stromů

V závěru se podíváme na novodobější atrakci, a to na zdejší Stezku korunami stromů, která byla vybudovaná v roce 2012 a stala se první stezkou tohoto druhu u nás. Nachází se u Lipenské přehrady, takže si můžete zpestřit rekreační, sportovní či jiné výlety. Měří 675 metrů, panoramata si budete užívat z 24 metrové výšky a její součástí je i 40 metrová vyhlídková věž s nejdelším suchým tobogánem v ČR v délce 52 metrů.

Zdroj: www.stezkakorunamistromu.cz

Zdroj náhledové fotky: www.sumavanet.cz