Stop kožichům: Trend, kterého jsme se konečně dočkali

/ Redakce

Kožešinové farmy jsou v posledních dnech čím dál tím více skloňované téma. Naštěstí velké módní domy pomalu ale jistě začánají práva zvířat akceptovat. Kdo na trend „fur free“ přistoupil tentokrát?

Malé velké kroky módních domů

Minulý týden se italská módní ikona Donatela Versace odhodlala k razantní změně. V rozhovoru s novinářem magazínu The Economist’s 1843 prohlásila, že již nadále nehodlá používat pravé kožešiny ve svých kolekcích. Tímto krokem se přidala k ostatním značkám, jako je například Gucci, Tom Ford, Michael Kors, Givenchy, Donna Karan, nebo Calvin Klein.

Gucci mánie

I přesto, že mnoho módních domů se kožešin už dávno vzdalo, tak až v loňském roce se trend „fur free“ začal brát opravdu vážně. Za vším stojí kreativní ředitel Gucci Alessandro Michele, který se rozhodl přestat pracovat s pravou kožešinou. K progresivnímu kroku zřejmě vedly i protesty organizace PETA, která se bouřila proti tolik ikonickým loafers s klokaním kožichem.

Faux fur for life!

I přesto, že dříve byly kožešiny jakousi známkou high fashion, dnes je tomu zcela jinak. Trendem se stává naopak ekologický luxus, neboli férové chování k přírodě a nejen k ní. Umělé kožešiny, s hrdostí prezentované, dnes nechybějí v šatníku snad žádnému influencerovi a pravidelně se stávají téměř povinnou výbavou těch nejlepších street stylových outfitů. Máte ho i vy?