Street style na Instagramu: Sledujte ty nejlepší účty!

/ Redakce Foto: Models Jam

Při nákupech a kombinování jednotlivých kousků oblečení je nejdůležitější vlastní vkus a také to, jak se ve výsledném outfitu budete cítit. Inspirace ale nikdy není dost, a někdy vás může díky sledování street stylových guru napadnout vlastní originální kreace. Fotografové se často soustředí na modelky, protože nové kolekce návrhářů vidí dříve než kdo jiný a hlavně nové trendy umí nosit – je to vlastně součástí jejich práce. Proto se nebojte opustit svou komfortní zónu a vzít si příklad právě z nich.

 Melodie Jeng


Profesionální fotografka Melodie Jeng umí zachytit zajímavě a stylově oblečené osobnosti opravdu dokonale. Má cit pro detail, což je u módní fotografie nepostradatelná přednost, a na Instagramu vás provede nejen ulicí, ale i zákulisím přehlídek. Fotí například pro Vogue, Harper’s Bazaar nebo The Wall Street Journal, což při pohledu na kvalitu jejích snímků rozhodně dává smysl.

Pier Models Jam


Pier Guido Grassano je Ital a jeho vášní je kromě zmrzliny, sýru a nezdravého jídla i focení módy. A to hlavně po přehlídkách, kdy na ulici loví ty nejlepší outfity. Modelky ho milují, s velkou většinou se totiž za ta léta focení zná osobně, a proto na jeho snímcích nenajdete osoby zakrývající si obličej jako před paparazzi nebo s otráveným výrazem typu „už zase mě někdo fotí“. Často se dokonce za práva modelek zasazuje a nabádá fotografy nováčky, aby respektovali jejich soukromí a nesnažili se za každou cenu vyfotit i někoho, kdo o to zrovna nestojí. Výsledkem je Instagram plný rozesmátých tváří. Nově má také svoji webovou stránku modelsjam.com, kde publikuje editoriály a rozhovory.

Caroline Blomst


Caroline Blomst je známá švédská lifestylová a módní bloggerka. Instagram pravidelně plní outfity vhodné na každodenní nošení, kombinuje většinou klasické kousky, ale přesto její jednoduchý severský styl nepostrádá osobitost. Na blogu Caroline’s Mode kromě módy píše i o kosmetice a neopomíná na sdílení střípků z osobního života.

Streetstyled


Na stránce Streetstyled najdete snímky od různých fotografů, o rozmanitost tu tedy není nouze. Sdílí hlavně lehce extravagantnější modely, ideální pro ty, co by rádi vyzkoušeli něco odvážnějšího, ale nechtějí šlápnout vedle. Streetstyled by vás měl navést tím správným směrem.

The Streetograph


The Streetograph má na Instagramu téměř půl milionu sledujících z celého světa, ale málokdo ví, že za platformou sdílející streetstyle inspiraci stojí kluk z Bratislavy. Jmenuje se Kamil Gulai, je mu teprve 20 let, a i když osobní účet si vede jen v černobílé barvě, The Streetograph hraje všemi barvami a styly. Často se zaměřuje na džíny, a proto jestli vám dochází nápady, jak a s čím je kombinovat nebo chcete vědět, které střihy se právě nosí, tento Instagram nesmíte minout.