Streetstyle trendy 2016

/ Redakce

Po maratonu světových módních týdnů jsme nemohly jinak než přijít s nejaktuálnějším seznamem streetstylových trendů letošního roku! Od italské nonšalantní elegance přes newyorský atypický styl kombinovaní kousků po dekadentní a nadčasovou Paříž. Nebyla jediná žena, která by svůj outfit nedokázala nosit s takovou jistotou a sebevědomím, až z toho vznikl trend, který jsme si zamilovali!

1. Mohutné kožichy

Zatímco kožichy se staly přehlídkovým i streetstylovým evergreenem, letos podstoupily podstatný upgrade. Předimenzované kožichy tentokrát zářily všelijakými barvami, od sytě růžové, přes olivově zelené po žíhovaně duhovou.

hbz-street-style-trends-fall-2016-bigger-better-furs-08

2. Bomber

Dalším ze svrchních kousků, které žádné dokonalé streetstylerce nechyběl, byl bober jacket, aneb bunda velmi typického střihu, která je zakončená úpletem. Trend, který se zažíná velmi šířit, přinesla původně francouzská značka Vetements v čele s Demnou Gavasalia. Na barvě v podstatě nezáleží, ale zvažujete-li nákup takové bundy, poté určitě neprohloupíte s tmavě modrou, ale i khaki, které jsou v podstatě klasické.

hbz-street-style-trends-fall-2016-bomb-squad-01

3. Boty Gucci

Po příchodu Alessandra Michele do módního domu Gucci se strhla přímo mánie. Kousky jako kabelky, šaty, ale i boty jdou doslovně “na dračku” a my nemůžeme jinak, než po mnoha kouscích také toužit. Nicméně, dokonalý pár lodiček, ale i klasických mokasínů, nikomu nikdy neuškodil, speciálně, když je vytvořil takový módní guru.

hbz-street-style-trends-fall-2016-gucci-shoes-05

4. Inspirováno uniformou

Není divu, že street stylem vládly plošně kabáty nejrůznějších střihů a tvarů a to hlavně díky tuhé zimě. Mnoho z nich bylo ovšem inspirováno vojenskou a námořnickou uniformou, kde nechyběla spousta zlatých prvků, provázkových aplikací a připínáčků, které kabátům dodávaly značně originální twist. Pokud hledáte něco k jednoduchému outfitu, kabát inspirovaný uniformou je ta správná volba.

hbz-street-style-trends-fall-2016-in-the-military-06

5. Perfektně sladěný kalhotový oblek

Síla a přitažlivost kalhotového obleku ohromila nejednu streetstylerku. Volby byly poněkud troufalé a excentrické. Ať už nosily komplety z  metalických barev, květinových, nebo geometrických vzorů, všechny vypadaly neskutečně upravené, elegantní a sladěné do puntíku. Milujeme tento look!

hbz-street-style-trends-fall-2016-power-suits-06

6. Návrat květin

Představit jarní sezónu bez květovaného potisku je naprosto nemožné. Proto se také letos v ulicích objevoval v hojnosti. Od maxi květovaného vzoru, po ten mikro, všechny si dokonale padnou do noty se svrchními oděvy jako jsou parky, trenčkoty, ale i kožené bundy.

hbz-street-style-trends-fall-2016-return-of-the-floral-04

7. Z postele přímo do ulic

Večerní róba byla oficiálně pasována na vycházkový kousek. Ať už vyjdete v pyžamovém saténovém kompletu, nebo jen kimonu, rozhodně už nebudete za blázna. Róbu kombinujte například s boyfriend džíny v chladnějším období, nebo s bohémskými šaty v létě a uvidíte dokonalý výsledek!

hbz-street-style-trends-fall-2016-robe-time-05

8. Teplákovina

Sportovní styl se dostává do úplně jiné úrovně. Streetstylerky už se nezdržují u pouhých sportovních tenisek. Na řadu přišly i mikiny, dokonce i celé teplákovky!

hbz-street-style-trends-fall-2016-street-gear-07

9 Bíle boty

Velice avantgardní a rozporuplný kousek jsou zajisté bílé boty. Musíte je buď milovat, nebo nenávidět, jiná varianta zkrátka není. Zatímco první tým je vidí jako mladistvý, čistý a svěží kousek, ten druhý se raději zdržuje jakýchkoliv komentářů. My ovšem necháváme všem možnostem dveře otevřené, včetně bílých bot!

hbz-street-style-trends-fall-2016-white-shoe-diaries-03

10. Trenčkoty na tisíc způsobů

Trenčkot je klasikou, která zkrátka nikdy neomrzí. Letos se do ulic dostaly na řadu trenčkoty s nejrůznějšími modifikacemi, atypickými prvky, ale i neobvyklými barvami. Nicméně s béžovou klasikou budete i tak stále trendy.hbz-street-style-trends-fall-2016-in-the-trenches-03Zdroj: WWD