Styl pěti vlivných mužů planety

/ Redakce

Mnohdy určují velikou část dění kolem nás, diktují, jak se budeme chovat, co budeme používat za technologie, jakou hudbu budeme poslouchat, avšak umí se nejbohatší a nejvlivnější lidé světa i oblékat?

Muž číslo jedna v oblasti výše finančního konta

Bill Gates, nejbohatší muž světa a zakladatel americké softwarové společnosti Microsoft byl k vidění v mnoha oblecích i kravatách, nejradši však nosí pohodlné svetry. Pod ně většinou oblékne košili se stojáčkem, a nechybí ani kalhoty s nažehlenými puky či džíny.

Bill Gates at the Elysee Presidential Palace

Bill Gates

Mnozí budou jistě namítat, že být nejbohatším mužem světa, oblékali by se mnohem lépe, avšak vždy je móda především o osobním vkusu a tak červené, žluté i zelené odstíny svetrů nejsou u Billa výjimkou.

 

Zakladatel Facebooku je nevýraznou „myškou v šedé“

Ještě hůř je na tom s módou zakladatel nejrozšířenější sociální sítě Facebook, Mark Zukerberg. Sám v rozhovoru pro NBC řekl: „Můj život je velmi jednoduchý. Snad jste viděli, že nosím ty stejné věci každý den.“ Mark dále přiznal, že mu stačí jedna polička, ve které má dvacet stejných šedých triček. Trošku omezené na tak movitého mladého muže, nemyslíte?

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg

 

Fantazii úspěšný režisér v šatníku zřejmě nemá

Mezi nejvlivnější lidi zařadil magazín Time i režiséra Stevena Spielberga, který je velkým milovníkem formálních motýlků. Pro svou pozici ve filmu se obléká skutečně vytříbeně a tak je nejčastěji k vidění v černém obleku s bílou košilí. Možná trošku nudné, avšak je to kombinace, která nikdy nezklame.

Steven Spielberg

 

Hudební i stylová ikona z Rolling Stones

Z hudební sféry jsem vybrala jednoho charismatického zpěváka, který svým vzhledem jistě utkvěl v paměti většiny populace. Mick Jagger, prohlášený za stylovou ikonu,  však není typickým mužem v pravém slova smyslu. Jeho vyzáblý vzhled se však stal synonymem pro „rockovou hvězdu“ . Jagger má jedinečný styl, který napodobují dodnes ženy i muži. Nezdráhal se nosit make-up, náušnice, kombinézy, krajky i bolestně úzké džíny. Mick Jagger je prostě „chlapec z plakátu“ vyznačující sex, drogy a rock’n’roll.

Mick Jagger

Do pětice muž mnoha tváří i politických rozhodnutí

Vladimír Putin je jméno, které na nás v posledních dnech vyskakuje i z lednice. Nenávist, sympatie i parodie jeho fotografií jsou čím dál častější. Umí se jeden z nejmocnějších lidí planety uvolnit, odložit masku prezidenta a obléct i něco jiného než přísný dress code?

Vladimir Putin

Vladimir Putin

 

Z času na čas můžeme Putina zahlédnout ve vojenské uniformě, ale když pomineme všechny formality, je občas k vidění i v černém bomberu, pruhovaném triku či neformálním béžovém svetru. V březnu letošního roku byl vyfocen v červené zimní bundě, avšak tím jeho módní „výstřelky“ nejspíš končí. Nic odvážného ani extravagantního v jeho postavení čekat nemůžeme, avšak tento pán nás překvapuje především svým politickým jednáním, módu k tomu skutečně nepotřebuje.

Foto: Profimedia