Styl ze školních lavic

/ Redakce

Rádi obdivujete styl školaček a školáků v amerických romantických filmech? Jste zastánci školních uniforem? Chcete tuto fantazie změnit ve skutečnost a procházet se po jarních parcích nebo v ulicích měst jako byste právě opustili brány zlaté střední?

Můžete! Takzvaný Preppy styl vám ukáže cestu, jak na to. Nejdříve byl tento styl určen výhradně vysokým prestižním školám, a nutné podotknout, že symbolizoval povýšenost a rozdělení tříd. To vše se později změnilo a preppy styl se začal považovat za vytříbený vkus, kterého mohou docílit všichni, pokud budou dbát určitých zásad. V prvé řadě to je serióznost, která má na první pohled působit ležérně. Tuto ležérnost vytvoříte například ledabyle zapnutou košilí, která navíc lehce “čouhá” z kalhot. V druhé řadě je nutná upravenost a čistota. I když všechny tyto prvky zní velmi upjatě, věřte, že preppy styl je především velice pohodlný, sportovně elegantní, hravý a dávno opustil kampusy univerzit i třídy středních škol.

V dnešní době je pro dosažení úspěchu vytříbený styl nezbytností a preppy styl není až tak náročný pochopit a sžít se s ním. Chce to jen znát jeho podstatu a detaily, na které je nutné se zaměřit. Vždy dbejte na kvalitu při výběru jednotlivých kousků do vašeho šatníku. Ohledně designu je skvělá zpráva v tom, že pro letošní jaro budete i s preppy stylem navíc trendy, jelikož jaru vévodí geometrické tvary a květiny. Právě kostky a proužky jsou typickými vzory, které tento styl charakterizují. Barevné paletě vládnou klasické odstíny černé, bílé, námořnické modře, béžové, ale nechybí ani světlé barvy jako žlutá, zelená nebo růžová. Co se týká jednotlivých kousků, které nesmí chybět ve vaší skříni, tak jsou to  například košile s límečkem, pletená vesta, tmavé či kárové sako, jednobarevná sukně nejlépe v délce ke kolenům, khaki kalhoty, balerínky a perly na krk.

I když preppy styl je relativně pestrý, jsou zásadní věci, které do něj rezolutně nepatří. Letošní jarní a letní sezóna vrací krátké topy na výsluní, ale vy je odmítněte. Třpyt, lesk, vyzývavost jsou zakázané. Boty na nejvyšších podpatcích si schovejte pouze do divadla či na červený koberec. Kabelky zvolte spíše přes rameno a středního objemu, tím preppy styl jen podtrhnete. A které značky vám ve výběru budou nápomocné? Absolutní jedničkou je Gant, poté Tommy Hilfiger, ale i Burberry.

Závěrem jen pár slov. Nemáte rádi extravaganci? Nenásledujete trendy? Jste v módě upjatější, ale přesto chcete vypadat vždy skvěle, upraveně a úspěšně? Pak preppy styl by mělo být vaše druhé jméno.


Foto: Archiv firem