Svatby v plném proudu: Jak se na ně obléct

/ Redakce Foto: Pinterest, HBO, Instagram, People.com

Chystáte se na svatbu nejlepší kamarádky, brantrance z druhého kolene nebo kolegy z práce a nevíte, co na sebe? Máme pro vás několik rad jak na to!

Nejdůležitější věc, na kterou byste měla při výběru svatebního outfitu pamatovat je, že sice chcete vypadat cool a stylově, ale zároveň nechcete přetahovat pozornost od nevěsty (nebo ji přitahovat z nevhodných důvodů). Pro začátek si pozorně přečtěte svatební pozvánku, kde by mělo být napsáno, jaký dress code je doporučený. I tak na každé svatbě platí několik pravidel.

Zaprvé: Nikdy nenoste na svatbu bílou. To se týká i předsvatebních akcí jako je rozlučka se svobodou, zásnubní párty nebo zkušební večeře. Bílou si můžete vzít pouze pokud je na svatební oslavu povolená.

Zadruhé: Respektujete, kde se svatba odehrává. Pokud je například v katolickém kostele, není úplně od věci zakrýt si ramena a vyvarovat se přílišnému odhalování.

Zatřetí: Není zakázáno nosit černou. Malé černé nikoho na večerní párty neurazí, stejně tak při obřadu. Ale všeho s mírou. Přeci jen, nejdete na pohřeb.

Začtvrté: Je lepší být více, než méně oblečená. Pokud je na pozvánce například uvedeno, že je nepovinný dress code “black tie”, je lepší lepší vzít si dlouhé šaty a snažit se dress code dodržet.

Možná, že tato pravidla zní moc striktně, ale jak říkají naše babičky. “Jistota je jistota a je lepší být připravená, než litovat.”

A jak se na svatby oblékly některé z celebrit?

Emily Ratajkowski zvolila meruňkové šaty, které si sama navrhla.

Rihanna si na sebe na svatbu své manažerky na Hawaii vzala fuchsiové šaty a ukázala, že je královna družiček.

Victoria Beckham si na královskou svatbu Kate Middleton a prince Williama oblékla tmavě modré splývavé šaty.

GIRLS. Tato svatba sice byla pouze seriálová, ovšem v každém směru stylová.

No a na závěr nesmíme opomenout zmínit Kate Middleton na nedávné svatbě její sestry Pippy.