Svátek masek, duchů a šílených outfitů

/ Redakce

Poslední říjnový den může být pro mnohé pouhým připomenutím konce měsíce. Proč jej ale nevyužít k prožití něčeho mimořádného, vtipného, prostě večera plného tajemství a zábavy?

Halloween již několik let není pouhou výsadou anglicky mluvících obyvatel, kteří tento den velice prožívají a věnují mu několikatýdenní přípravy. Některé z jeho prvků začínají pronikat i k nám do Evropy, a tak ať chcete nebo ne, můžete se naučit péct originální a tématické cookies či se na tento den dramaticky nalíčit.

Výjimkou už také nejsou různé oslavy a večírky zasvěcené právě tomuto anglosaskému svátku, které vyžadují ten správný kostým. S největší pravděpodobní uspějete v kdejaké půjčovně, v rychlosti se tak budete moci proměnit v tajemné zvíře,  mocnou čarodějku či upírku.

Nejlépe ovšem uděláte, pokud si vysněný kostým vytvoříte sami doma. Inspirovat se můžete u světových celebrit, které se nebojí vzít do rukou nůžky, látky, domácí potřeby a vyrábějí zajímavé kousky oděvu. Využít také můžete kouzla bodypaintingu, který je pro tuto příležitost velice mocnou zbraní. Řekněte, kdy jindy během roku budete mít možnost, vzít si na sebe prakticky cokoli, aniž by si vaši přátelé klepali na čelo?

Foto: Pinterest, Profimedia