Švédka s marockými kořeny

/ Redakce

Úspěšná bloggerka Kenza Zouiten pochází ze švédského Stockholmu. Na první pohled vás ale mnohé zarazí. Není totiž typickou severskou panenkou s blond vlasy, modrýma očima a porcelánovou pletí. Díky svému otci se může tato sympatická slečna chlubit marockými kořeny.

Kenza letos v dubnu oslavila teprve své dvaadvacáté narozeniny, do této chvíle však prožila již tolik zajímavých událostí a získala řadu zkušeností, což se nepoštěstí mnohým lidem za celý život.

Vlastní módní blog, založený v roce 2007 a pojmenovaný Kenzas, se za poslední roky stal nejúspěšnějším v celém Švédsku, týdně jej navštíví více než půl milionu unikátních uživatelů! Kenza ovšem nezůstala pouze u blogování. Stala se zakladatelkou a kreativní ředitelkou projektu IvyRevel, online obchodu, který nabízí trendové kousky v podobě dívčího oblečení.

Má také mnohaleté zkušenosti s moderováním v televizi, uváděla hudební pořad na MTV, rozhodla se natočit vlastní televizní show Kenza & Tyra. Objevila se na obálkách prestižních švédských časopisů Magazine Café či Frida. Momentálně ovšem Kenza pracuje jako modelka u Elite Model Management.

Její blog láká na velkoformátové a kvalitně upravené fotografie, ale i klasické momentky z běžného života. Díky tomu, že všechny příspěvky překládá poctivě i do angličtiny, dočtete se zde o jejích zkušenostech z různých zahraničních cest, budete vědět o jejích oblíbených místech, restauracích nebo se dozvíte více o její práci modelky.

Třešničkou na dortu je potom její uvolněný a přesto elegantní styl, který vám ihned padne do oka. Je to právě nenucenost a touha nevystoupit nutně z davu, což je mi na Kenze velice blízké a sympatické. Dokáže sice pózovat jako pravá profesionálka, na dalších fotkách ji ovšem uvidíte s neupraveným drdolem, nenalíčenou a přesto půvabnou mající obrovské kouzlo.

Foto: Pinterest.com