Swarovski představil šperky pro Popelku

/ Redakce

Hraný celovečerní film Walta Disneye Cinderella – Popelka, inspirovaný klasickou pohádkou, je celý třpytivě prozářen kouzlem křišťálové společnosti Swarovski.

Animovaná Popelka z roku 1950 z dílny studia Disney získala tehdy tři nominace na Oscara. Letos jsme se v druhé polovině března dočkali moderního hraného příběhu, kde v hlavní roli Popelky září Lilly James a v roli zlé a nepřející macechy Cate Blanchett. Ve filmu se představila i herečka Helena Bonham Carter.

Značka Swarovski vyrobila pro tuto příležitost skleněný střevíček, který se objevuje v novém, hraném filmu. Unikát vznikl ve spolupráci s oscarovou kostýmní výtvarnicí Sandy Powell.

Značka Swarovski přináší spolu s kostýmní výtvarnicí Sandy Powell, která je nositelkou ceny Academy Award®, svůj pověstný třpyt linoucí se z 1,7 milionu precizně vybroušených křišťálů sloužících k ozdobení kostýmů, šperků, vlasů i líčení. Sandy Powell je nejen dlouholetou spolupracovnicí společnosti Swarovski, ale také autorkou návrhu ikonických Popelčiných střevíčků, které hrají v příběhu ústřední roli.

Třpytivé střevíčky jsou vytvořeny z jednoho kusu křišťálu s 221 vybroušenými ploškami odrážejícími světlo. Kromě toho, že vytvořila tato unikátní umělecká díla, otevřela společnost Swarovski své archivy a zapůjčila více než 150 diadémů a dalších šperků, které se objevují ve slavné filmové scéně zámeckého plesu.

Sandy Powell, inspirovaná starosvětskou elegancí Lady Tremaine, zlé macechy ztvárněné Cate Blanchett, navrhla také speciální kolekci čtyř oslňujících originálních šperků představujících historický motiv listů zdobených křišťály broušenými do tvaru bagety, v barvě smaragdově zelené nebo zlaté. Kolekce nese název Tremaine.

Swarovski vytvořil rovněž romantickou kolekci módních šperků a figurek, které vzdávají čest jedné z nejslavnějších disneyovských princezen. Tato velice ženská vlastní řada představuje motivy inspirované přírodou, například květy a motýly, v něžných odstínech křišťálu od Vintage Rose až po Amethyst.

Kromě těchto módních doplňků inspirovaných filmem vytvořila společnost Swarovski třpytivou křišťálovou figurku Popelky. Milovníci křišťálu se mohou těšit i na dvě verze kultovního Popelčina střevíčku – sběratelskou limitovanou edici, samostatně číslovanou 1–400 a menší verzi střevíčku. Oba střevíčky jsou plně fasetované a ozdobené stříbrným motýlem.

Kolekce inspirované Popelkou od společnosti Atelier Swarovski i společnosti Swarovski si můžete pořídit od 23. března ve vybraných prodejnách.

Foto: Archiv značky Swarovski