Swarovski představil spolutvůrce na další dvě sezony

/ Redakce

Firma Swarovski slaví 15. let spolupráce s významnými návrháři a umělci. Nyní oznámila jména dalších 15 návrhářů, kteří po dobu dvou sezón připraví kolekce šperků, které budou opět unikátní.

// Non-mobile devices will get the default content. } // End of the Mobile Detect conditional. ?>

První kolekce budeme moci obdivovat již na podzim, kdy budou probíhat přehlídky kolekcí pro příští jaro a léto. A kteří jsou ti vybraní? Mezi zástupce Londýna se řadí Marques Almeida, Huishan Zhang, Peter Pilotto, Ashley Williams a Mary Katrantzou. Nebudou chybět ani umělci z Paříže a to Iris Van Herpen, Damir Doma, Jay Ahr, Masha Ma a Christian Wijnants. Bez New Yorku by to nešlo, a tak s křišťály si pohrají i Prabal Gurung, Creatures of the Wind, Wes Gordon a Nonoo.

Mary Katrantzou pro Swarovski

Mary Katrantzou pro Swarovski

Někteří z těchto návrhářů jsou v naší zemi málo známí, a tak vám Iconiq několik z nich postupně blíže představí. Jakou součást spolupráce pro Swarovski získají vybraní návrháři i finanční podporu po dobu jednoho roku, křišťály pro své kolekce a šanci vyhrát 25 tisíc EUR.

“Jsme nadšení slavit 15 let projektu Swarovski Collective, který pomáhá a zajišťuje našim kreativním partnerům podporu v jejich uměleckém potenciálu”, říká Nadia Swarovski. “Velmi se těšíme na velkolepé křišťálové kolekce pro následující dvě sezony”, dodává Nadia.

Foto: Archiv firem; WWD