Tajemství vzácného tanzanitu

/ Redakce

Tanzanit je drahokam, který lze objevit pouze v Africe. Je několikanásobně dražší než diamant a v klenotnictvích ho běžně nenajdete.

Tanzanit je vzácný drahokam, který se nachází pouze na jednom místě na Zemi, na úpatí hory Kilimandžáro v Tanzanii ve Východní Africe. Šance objevit ho někde jinde na světě je menší než jedna z milionu a je tak svou hodnotou tisíckrát vzácnější než například diamant.

3d2a00bd0713ceec557d77711cf94d04

Vzhledem k jeho omezené těžbě a limitovanému množství je známý jako „drahokam naší generace“ a vzhledem k jeho vlastnostem se tak jistě stane dědictvím, jež bude předáváno dalším generacím. Je ale také velice citlivý. Při čištění by měl být lehce namočen v teplé mýdlové vodě, je potřeba dbát na to, aby nebyl vystavován změnám teploty nebo ultrazvukové činnosti.

Šperky s tanzanitem z kolekce Richard Collection

Šperky s tanzanitem v běžných klenotnictvích nenajdete a je tak potřeba vědět, kam pro něj zamířit. Rodinné klenotnictví Richard Collection, které vychovalo více než pět generací precizních zlatníků, představuje unikátní kolekci šperků, která se pyšní právě tímto drahým kamenem. Můžete se nechat zlákat některým z řady prstenů, náušnic, náramů či přívěšků, vyrobených z 18ti karátového bíleho zlata a tanzanitu.

Šperky s tanzanitem z kolekce Richard Collection

Tvorbě každého kusu je věnován čas a nejvyšší možná pečlivost. Mimo vlastní kolekci šperků nabízí klenotnictví Richard Collection i produkty renomovaných značek Montblanc a Frederique Constant a jejich butik najdete v Praze u Obecního domu.

Foto: Archiv značky, Pinterest.com