-->

Tak trochu jiné bydlení v “paneláku”

/ Michaela Hošková

Panelové domy jsou sice pozůstatkem doby minulé, ale stále v nich žije řada lidí v podmínkách na dnešní dobu nedůstojných. O tom, že i z obyčejného panelového bytu lze vytvořit úchvatný byt, nad kterým zaplesá nejedno designérské oko, mě přesvědčila módní návrhářka Hana Michálková.

Hanka se po narození druhého syna na chvíli vzdala šicího stroje a stala se bytovou designérkou. O tom, že má vkus, nejen co se oblékání týká, vás snadno přesvědčíme. Z bytu 2+kk s lodžií, 71 m2 s krásným výhledem na Prahu v samostatném zrekonstruovaném panelovém domě s jedním vchodem vytvořila místo, kde se pojí luxus, pohodlí a útulnost.

Hana Michálková

Hana Michálková

Světlý, velkoryse řešený designový byt s velkou lodžií a otevřeným výhledem na panorama Prahy bylo nutné zásadně změnit po všech stránkách. Bylo nutné udělat nové elektroinstalace, rozvody vody a odpadu, vyměnit staré vstupní dveře za nové bezpečnostní.

7

 

Na stropech jsou nyní kompletní členité sádrokartonové podhledy s osvětlením LED Philips a to v několika okruzích pro možnost nastavení variabilní světelné atmosféry.

8

Prostorná designová koupelna s oknem vznikla z původního umístění kuchyně. Dnes tu najdete volně stojící vanu Teico,  toaletu, umyvadlo o délce 120 cm a to vše z řady Laufen Palomba, chromované luxusní doplňky Il Bagno Alessi Dot,  baterie vsazená do velkoplošného zrcadla a podlahy značky Roca Loft.

2

Velkoformátové retifikované obklady v odstínu hnědé a bianco z kolekce Satin dokreslují elegantní zemitý nádech celého prostoru.

image 234

V bytě jsou použity metalické omyvatelné nátěry v kombinaci s glamour tapetami belgické značky Khrôma v hnědých tónech v kontrastní kombinaci s ledově modrou a bílou v podobě textilií a doplňků.

6,2

Na podlahách, včetně koupelny jsou vinylové bezprahové podlahy značky Wineo v šedém odstínu Alaska oak s výraznou kresbou dřeva.

image 235

Kuchyně byla propojena s obývacím pokojem, aby vytvořila velkorysou obytnou zónu. Kuchyni designérka zvolila HANÁK Style (šedý vysoký lak, s dýhovaným obkladem z drásaného dubu), vestavěné spotřebiče Bosch (myčka, multifunkční trouba, sklo-keramická deska, keramický dřez, digestoř Franke).

image 236

Celému bytu dominuje 160cm dlouhý nerezový biokrb Juliett, který je usazený v designové tapetě z kolekce Sonata a vytváří příjemnou atmosféru.

image222

V takovémto bytě je zkrátka radost žít a pozůstatky nevkusného komunismu jsou zcela zapomenuty.

image 223

Foto: Soukromý archiv