Talent druhého dne MBFW: Misha Nonoo

/ Redakce

Druhý den právě probíhajícího MBFW se publiku představila také kolekce, za kterou stojí poměrně neznámé jméno talentované návrhářky. Návrhářky, jejíž pes dostal jméno Margaret Thatcher.

Misha Nonoo, která stojí za značkou Nonoo, je často připodobňována k mladší kopii herečky Gwyneth Paltrow. Narodila se v Bahrajnu, vyrůstala v Londýně a poté strávila několik let studiem v Paříži.

Její následující kroky ovšem mířily do další mekky módy – New York City, kde pracovala jako pomocná sílu u velmi malé krejčovské firmy v centru města. Právě tuto zkušenost hodností sama Misha jako naprosto zásadní. Jako inspiraci, která přispěla k úvahám o založení vlastní značky.

Před zhruba čtyřmi lety tak začaly vznikat první kabáty a bundičky pod značkou Nonoo, chtiví zákazníci a především obchodníci ovšem začali požadovat záhy vytvoření celé kolekce. Sympatická blondýnka nakoupila kvalitní evropské a japonské látky a dala se do práce, jejíž poslední úryvek byl k vidění právě včera.

Její kolekce jsou typické pro svoji ženskost, nevinnost i notnou dávku elegance, jednotlivé kousky jsou sofistikované a moderní zároveň. V nejnovější kolekci čítající celkem 21 modelů dala přednost důrazu na ženskou siluetu, transparentní a geometrické výřezy a různé atypické průstřihy, nakombinovala minisukně s dlouhými kabáty. K vidění byly i sukně pouzdrové, svetříky s krátkými rukávky či aplikace kožešiny kolem krku.

Foto: WWD