Tatiana Kovaříková, ikona českého módního nebe, kterou móda stále baví

/ Redakce

Tatiana Kovaříková patří mezi českou módní návrhářskou špičku. Tato absolventka Střední průmyslové školy textilní, rovněž studovala rok scénografii na pražské DAMU,který ji obohatil i o divadelní a filmovou tvorbu.

Nicméně klasická móda ji vždy přitahovala nejvíce. V roce 1995 založila vlastní značku TATIANA, která se stala ikonou české módní scény. Její kolekce sklízely okamžitý úspěch, který zapříčinil o dva roky později otevření luxusního butiku TATIANA v centru Prahy.

Tatiana Kovaříková je návrhářka, která ctí své zákaznice natolik a váží si jich natolik, že při otázce na to, zda má svou vysněnou celebritu, kterou by ráda oblékala, odpověděla „víte, že ani ne?“. Mezi její věrné zákaznice patří zpěvačky zvučných jmen jako Helena Vondráčková, Hana Zagorová, Monika Absolonová, ale své místo si našla i v řadách mladších V.I.P. klientek, kterými jsou například Gábina Partyšová, Bára Nesvadbová, Zuzana Stivínová, Tereza Kostková, Jitka Čvančarová nebo Mahulena Bočanová.

Jejími věrnými klientkami jsou i významné manažerky a podnikatelky. Není divu. Její móda je nadčasová, vysoce elegantní, lehce nositelná díky čistým liniím, úžasně kombinovatelná a svou precizní výrobou dokonalá. O kvalitě materiálu není ani třeba nijak rozsáhle psát, jelikož na výběru se vždy sama návrhářka podílí, jezdí do zahraničí a na každou takovou cestu se důkladně připraví. Každá část oblečení, která opouští její butik, musí projít jejíma rukama. Sama se skoro vždy jednotlivé klientce věnuje a nedovolí jí odnést šaty či sako ze salónu dříve než je ona sama stoprocentně spokojena.

Tatiana Kovaříková nikdy nechybí na prestižních akcích spojené s módou, jako například Prague Fashion Weekend, který je pořádán vždy na podzim v Pařížské ulici. Její filmová spolupráce nyní vyvrcholila filmovou premiérou úspěšného pokračování komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Její popularita a pracovitost je vidět na každém kroku a to doslova. 9. června bude řada žen pochodovat Prahou v růžové tunice, kterou Tatiana Kovaříková navrhla pro Avon, pochod na podporu boje proti rakovině prsu. Její šaty oblékly moderátorky předávání cen TýTý, Jitka Čvančarová a Tereza Kostková, a sklidily řadu pozitivních ohlasů z řad předních módních kritiků. Po její módě touží řada žen, ale ne všechny se dostanou do Prahy, aby si v centru Prahy některou z dokonalých tunik osobně koupily. To vše se nyní změní spoluprácí s luxusním e-shopem BeInStyle.cz, který je poctěn, že bude moci svou nabídku rozšířit právě o modely této přední módní návrhářky.