Tepláky jako symbol stylu i bohatství

/ Redakce

Nevím jak vy, ale já tepláky prostě miluji. Takové dobře střižené šedé tepláky z kvalitního materiálu dokáží udělat parádu nejen v tělocvičně, ale také na setkání s přáteli nebo v kanceláři. V dnešní době, už totiž tenhle oděv neznamená módní faux pas, ale právě naopak. Kdyby to šlo, nosím tepláky pořád, kdykoli a kdekoli…A proč by to vlastně nemělo jít?

5a151c95243d309ffc68142f0f1cfb81Jedna studie z loňského roku dokládá fakt, že tepláky jsou dnes v mnoha kruzích považovány za symbol luxusu a inteligence. Během této studie byly zpovídány prodavačky v milánských luxusních buticích a ukázalo se, že u zákaznic, které do obchodu vešly v teplácích, očekávaly větší útratu než u těch, které vypadaly elegantně a našňořeně. Stejně tak pochodili vědci také v newyorských obchoďácích, kde prodavači raději a úslužněji obsluhovali dámy v teplácích než ty v šatech a botách na podpatcích.

2cb18d89549e5eae4136c89cf29dc487Stejně jako tenhle kus oděvu pronikl na módní mola a není snad jediná oděvní značka, která by je alespoň jednou nezařadila do své kolekce. Na milost je vzal i známý teplákový odpůrce Karl Lagerfeld a celebrity bez nich nedají ani ránu, libují si v něm také lidé nadprůměrně inteligentní. Tenisky, tepláky a mikiny se staly symbolem společenského postavení i vysokého vzdělání, však si vzpomeňte na Steva Jobse či Marka Zuckerberga. Tepláky prostě vládnou světu.

6b72b989f74b89ce6e8902824d7fbe99Možná se teď pohrdavě ušklíbáte, ale ruku na srdce…Znáte pohodlnější oblečení? Já tedy ne. A protože tepláky se nenosí jen do posilovny, máme tu pro vás pár inspirací, jak z nich dělat svůj módní kousek číslo jedna.

Zdroj foto: Pinterest.com