The Knot Retrospective Party

/ Redakce

Stejně jako najdeme ikony mezi celebritami, najdeme i ikony mezi kabelkami, které je nutné světu občas připomenout a oslavit jejich unikátnost.

Jednou z takových ikon je bezesporu kabelka italské značky Bottega Veneta Knot. Vyrábí se již od roku 1979 a došla již řadu obměn. Od doby, kdy se Tomas Maier ujal postu kreativního ředitele (rok 2001), se kabelka Knot objevuje v každé kolekci Bottega Veneta. Tomase zaujalo toto malé nevšední zaoblené psaníčko, ke kterému navíc přidal uzávěr ve tvaru malého uzlu, podle něhož kabelku i pojmenoval. V každé kolekci můžete najít jak čistý design, tak i zvláštně propracované kousky. Tato kabelka má pro mnoho žen historickou i tvůrčí hodnotu a bezpochyby je snem mnohých z nás.

BV_01

Není tedy divu, že se zástupci značky Bottega Veneta rozhodli uspořádat retrospektivní výstavu “When Your Own Initials Are Enough: The Knot” ve francouzském městě St. Tropez, která je veřejnosti otevřena od 1. srpna. Vše odstartovala slavnostní party v butiku na rue Francois Sibilli, kam dorazili významné osobnosti, módní redaktoři, blogeři či modelky (Caroline Winberg, Yi Zhou, Hanneli Mustaparta, Gala Gonzalez, Denni Elias). Iconiq vám nyní exkluzivně nabízí fotogalerii, která vám atmosféru večera přiblíží.

Hanneli Mustaparta, Marco Bizzarri, Caroline Winberg

Už máte i vy svou kabelku Knot? V Pařížské ulici v centru Prahy najdete butik Bottega Veneta, ve kterém si tu svou můžete vybrat.

Foto: Bottega Veneta