Tiffany & Co představuje exkluzivní kolekci TIFFANY T

/ Redakce

Tiffany je letos plný novinek. Včera, 1.září představila tato značka ve svém butiku v Pařížské ulici exkluzivní kolekci šperků, která jako první vznikla pod novým vedením kreativní ředitelky Francescy Amfitheatrof. Iconiq nemohl chybět, a tak vám přinášíme velmi čerstvé informace.

Kolekce TIFFANY T byla celosvětově uvedena 1. září. Je první kolekcí nové ředitelky designu Francescy Amfitheatrof, která je první ženou jmenovanou do této pozice ve 177 let dlouhé historii legendární americké značky.

Francesca Amfitheatrof je uznávanou osobností ve světě umění a designu. Během své úspěšné kariéry navrhovala kolekce šperků pro Chanel, Fendi či Marni, i luxusní bytové doplňky a dekorativní předměty pro Asprey & Garrard, Alessi Italy a Wedgwood Stoke. Je zakladatelkou londýnské agentury RS&A Ltd., která zastupuje významné moderní umělce a je také uznávanou konzultantkou v oblasti umění a kurátorkou pro významné sbírky, muzea a soukromé sběratele po celém světě. Její práce zahrnuje například výstavy v Museo Gucci a výstavy děl z Francois Pinault Collection.

Francesca Amfitheatrof

Francesca Amfitheatrof

Kolekce Tiffany T je tvořena z 18ti karátového růžového, žlutého a bílého zlata a ze stříbra. Francesca Amfitheatrof vzala silnou, grafickou formu písmene T, kterou zjednodušila, dekonstruovala, rozšířila a vytvarovala do šperků s výjimečnou jasností. Představuje monumentální široké i minimalisticky tenké náramky, řetězy různých délek, přívěsky, prsteny a náušnice. Některé modely jsou doplněny bílou a černou keramiko a v kolekci jsou i modely z diamantů a drahokamů inspirované nákresy z Tiffanyho archívů. Všechny šperky se dají kombinovat a vytvářejí nekonečné množství možností.

Grafické úhly a čisté linie, to jsou hlavní moderní vize pro kolekci TIFFANY T. „Tiffany T je poctou jménu Tiffany,“ říká Francesca Amfitheatrof, „ale inspirovala mne i vertikalita a intenzita samotného písmene T, kterou mám spojenu s energií a optimismem v New Yorku. A v Tiffany T je hodně New Yorku. Je to místo plné odvahy a reinvence, které neustále probouzí kreativitu.

Kolekce samotná je inspirovaná i životem Francescy v Evropě, Asii a Rusku, a také častým cestováním po světě. „Když jsem navrhovala Tiffany T, myslela jsem na tyto globální cestovatele, zajímavé a kreativní lidi, kteří žijí v každém moderním velkoměstě. Síla Tiffany T je pro ně přitažlivá, protože tyto šperky podtrhují jedinečnost osobnosti a nejsou pouze na ozdobu.“

Foto: Archiv značky, Kamila Písaříková