Tiffany & Co. přiváží do Prahy historický unikát

/ Redakce

Již od zítra budete mít jedinečnou možnost spatřit slavnou brož „Fleur de Mer“, která patřila legendární herečce Elizabeth Taylor. Praha bude tuto brož vystavovat pouhé tři dny a to u příležitosti 175. výročí značky.

Slavná brož „Fleur de Mer“ patřila k nejoblíbenějším šperkům této filmové ikony Elizabeth Taylor. Vytvořil ji Jean Schlumberger, jeden ze světově nejuznávanějších návrhářů šperků, který patřil mezi legendy ve slavné historii klenotnického impéria Tiffany & Co. Unikáty z jeho dílny, které zachycovaly fascinující krásu květin, exotických ptáků a podmořského života, milovaly nejslavnější ikony módního světa. Mezi ně patřila i Jacqueline Kennedy Onassis, Diana Vreeland nebo právě Elizabeth Taylor. A jak si Elizabeth tuto brož vybrala? Byl to její manžel, neodolatelný Richard Burton, který ji pro svou tehdy zákonitou manželku zakoupil a daroval. Ve své knize My Love Affair with Jewelry Elizabeth Taylor vzpomíná, „Richard mi daroval tuto …brož, protože chtěl, abych měla pravé memento od Schlumbergera.“ Ta ji ctila s takovou úctou, že ji povýšila na nejen ozdobu na oblečení, ale i do svých nádherných havraních vlasů.

Tento překrásný skvost ve tvaru rozměrné květiny z diamantů a safírů zasazených v platině a 18-ti karátovém zlatu, odkoupila společnost Tiffany & Co. z pozůstalosti herečky v roce 2011 a stal se tak součástí Tiffanyho archívu. Značka Tiffany & Co. se stala ikonou ve světě luxusních šperků a její jméno je symbolem lásky, stylu, kvality a luxusu, který máte od září i vy možnost obdivovat v Praze, v Pařížské ulici 10.

 

Foto: PR firem

 

0 Comments

Leave a Comment