Tiffany oslavuje magické Vánoce v New Yorku

/ Redakce

Věhlasné klenotnictví Tiffany minulý týden odhalilo své legendární vánoční výlohy ve vlajkovém obchodě na Páté Avenue v New Yorku.

Odhalení vánočních výloh u Tiffanyho značí začátek slavnostní sezóny dárků a radosti. Každý rok přemění Tiffany & Co. své výlohy v malá umělecká díla, ve kterých jsou Tiffanyho poklady zasazeny do miniaturních kulis, a stanou se z nich okna do magického světa Vánoc ve stylu této legendární značky.

Central ParkTiff-1

Modrá krabička ukrývající překvapení se stala jedním z nejvyhledávanějších dárků, které přinášejí radost na celý život. Magický svět vánočních výloh rok co rok přitahuje kolemjdoucí hledající ty nejdokonalejší dárky pro své blízké. Při pohledu do každého okna se mohou zákazníci zasnít a ztratit se ve vánočním světě Tiffany & Co. „Letošní vánoční výlohy jsou inspirovány optimistickou energií a sofistikovanou atmosférou města New York v 50. a 60. letech minulého století,” říká Richard Moore, viceprezident pro Creative Visual Merchandising, Tiffany & Co. „Stejně jako dnes byl tehdy Tiffany nejlepším a nejslavnějším klenotníkem, stojící vždy na špičce módy a designu. Styl a entuziasmus té doby jsme zachytili do vtipných ilustrací rodin a párů užívajících si vánoční glamour a zářivou atmosféru zasněženého města.”

Champagne CoupleTiff-1

Ve výlohách letos ožívají ilustrace na pozadí New Yorku, Tiffanyho legendárních šperků a modrých krabiček. Roztomilé postavičky bruslí u Rockefeller Center, jiné se procházejí po večerním Times Square nebo užívají romantickou atmosféru v zasněženém Central Parku. Další obdivují brilantní šperky v Tiffanyho výloze na Páté Avenue, nebo od útulného ohně pozorují padající sníh a majestátní Empire State Building.

TimesSquareTiff

V tomto roce je přidána i oslnivá světelná show na elegantní fasádě vlajkového obchodu Tiffany & Co. na Páté Avenue. Podívaná ze světélkujících krystalů připomíná 75. výročí světové výstavy v New Yorku, kde byl v roce 1939 v podobném stylu vystaven slavný žlutý Tiffanyho Diamant. Zářivá světla připomínající ohňostroje tak přenáší krásu a třpyt Tiffanyho diamantů i ven z obchodu.

FlagshipTiff

Na některá z těchto malých uměleckých děl se můžeme těšit i v Praze, kde výlohy od konce listopadu uvidíme u Tiffanyho, v Pařížské 10.

Foto: Archiv firem